Gdzie kupić zabytkowe meble? Lista najpopularniejszych sklepów z antykami na Śląsku

Szukasz niecodziennych antycznych mebli, które zachwycają stylem i wykończeniem? Jeśli jesteś miłośnikiem zabytkowego wyposażenia wnętrz, koniecznie zajrzyj do sklepów z antykami na Śląsku. Oto parę nietuzinkowych miejsc, gdzie można kupić prawdziwe perełki.

  1. Antique Beauty w Katowicach
  2. Antyki Koneser w Chorzowie
  3. Antykmeble.pl w Będzinie
  4. Katowicki sklep Antyki Chmielewscy

1. Antique Beauty w Katowicach

Zabytkowe meble z duszą potrafią sprawić, że w pomieszczeniu zacznie panować niezwykła atmosfera. Szukając miejsca, gdzie można kupić antyczne wyposażenie wnętrz, warto zajrzeć do sklepu antiquebeauty.eu, w którym dostępne są zabytkowe meble z różnych epok. Znajdziesz tutaj antyczne fotele z okresu Ludwika XVI, kanapy w stylu biedermeier, drewniane komody z XIX wieku, a także secesyjne krzesła. Bogata oferta tego sklepu z antykami w Katowicach sprawia, że jest to idealne miejsce dla koneserów sztuki i zabytków. Wszystkie dostępne tam meble posiadają certyfikat autentyczności, a niektóre z nich zostały poddane renowacji przed wystawieniem na sprzedaż.

2. Antyki Koneser w Chorzowie

Wysokiej jakości antyczne meble można kupić w sklepie Antyki Koneser w Chorzowie — jednym z największych antykwariatów na Śląsku. W jego asortymencie dostępne są zabytkowe meble z Francji oraz Europy Północnej i Zachodniej. Osoby prowadzące ten sklep z antykami to prawdziwi miłośnicy wiekowych przedmiotów, którzy dokładają wszelkich starań, aby meble zachowały swój autentyczny wygląd. Zabytkowe wyposażenie wnętrz przed sprzedażą jest poddawane profesjonalnej renowacji mającej na celu przywrócenie mu dawnej świetności. W tym sklepie z antykami można znaleźć bogato rzeźbione komody, zabytkowe biblioteczki, eleganckie sofy, fotele i krzesła, a także stoły w stylu Napoleona III.

3. Antykmeble.pl w Będzinie

Stylowe zabytkowe meble w województwie śląskim można dostać w zlokalizowanym w Będzinie sklepie EKO Andrzej Benduski. Wśród elementów wyposażenia wnętrz, które są dostępne do nabycia w tym miejscu, znajdują się secesyjne szafy, drewniane komody, sekretarzyki, biurka i skrzynie. Na szczególną uwagę zasługują meble z okresu PRL-u z wysokim połyskiem stanowiące prawdziwe perełki designu. Oprócz mebli pochodzących z minionych epok można tutaj kupić zabytkowe lampy, zegary, lustra, maszyny do szycia i porcelanę, które sprawdzą się jako nieszablonowe dodatki do nowoczesnych i eklektycznych wnętrz.

4. Katowicki sklep Antyki Chmielewscy

Firma Antyki s.c., której właścicielami są pasjonaci dzieł sztuki i zabytków państwo Chmielewscy to niezwykłe miejsce. Sklep prowadzi skup, wycenę, renowację i sprzedaż antyków z różnych epok. Można tutaj kupić zabytkowe fotele, szafy, ławy i stoliki, które zachwycają kunsztem. Jednak w tym sklepie z antykami zdecydowanie dominują obrazy i porcelana.

Na Śląsku znajduje się wiele sklepów oferujących niezwykle ciekawe zabytkowe elementy wyposażenia wnętrz. Miejsca te mogą stanowić prawdziwy raj dla koneserów i pasjonatów dzieł sztuki oraz antyków, którzy poszukują nietuzinkowych przedmiotów z minionych epok.