Ile kosztuje uszczelnianie dachu w Dąbrowie Górniczej i okolicach?

Każdy właściciel domu stając przed wyzwaniem, jakim jest hydroizolacja dachu, zadaje sobie pytanie o koszty przeprowadzenia takiej renowacji. Ile kosztuje uszczelnianie dachu w Dąbrowie Górniczej? Podpowiemy Ci, co wpływa na cenę realizacji tego rodzaju prac.

Co wpływa na koszty uszczelniania dachu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że czynnikiem decydującym o tym, ile kosztuje uszczelnianie dachu, jest przede wszystkim stopień zużycia pokrycia. Jeśli dach wymaga gruntownego remontu obejmującego wymianę materiału, z którego został wykonany, będzie się to wiązało się z wyższymi kosztami. Rodzaj użytego pokrycia również ma znaczenie, ponieważ wpływa na sposób uszczelniania dachu. Do najczęściej spotykanych materiałów należą papa termozgrzewalna, gont bitumiczny, blachodachówka oraz membrany PCV i EPDM. Technologie hydroizolacyjne oferuje producent Durodach, który posiada w swoim asortymencie materiały uszczelniające dostosowane do różnego typu pokryć dachowych.

Ile kosztuje hydroizolacja dachu w Dąbrowie Górniczej?

Zastanawiając się nad kosztami uszczelniania dachu w Dąbrowie Górniczej, warto wziąć pod uwagę to, czy zamierzasz wykonać pracę we własnym zakresie, czy też zlecić jej przeprowadzenie fachowcom. Samodzielne uszczelnienie dachu zazwyczaj jest tańsze, jednak wymaga ostrożności i zastosowania odpowiednich narzędzi. Wybór rodzaju materiału do hydroizolacji również wpływa na to, ile będzie kosztowało uszczelnianie dachu.

Hydroizolację dachu z papy termozgrzewalnej można wykonać, nakładając na jego powierzchnię kolejną jej warstwę. Koszty takiego uszczelniania zwykle wynoszą ok. 60 zł za metr kwadratowy. Należy jednak pamiętać, że jest to doraźne rozwiązanie, a w niektórych przypadkach zachodzi konieczność pozbycia się starego pokrycia. Innym sposobem hydroizolacji jest pokrycie dachu membraną PCV lub EPDM. Cena wykonanie tego rodzaju uszczelnienia oscyluje wokół kwoty 75 zł za metr kwadratowy. Dosyć skutecznym sposobem zapobiegania przeciekom jest nałożenie na powierzchnię dachu płynnej membrany poliuretanowej. Koszty takiej hydroizolacji w Dąbrowie Górniczej zwykle wahają się w granicach 100-120 zł za metr kwadratowy powierzchni.

Jaka metoda uszczelniania dachu daje najlepsze efekty?

Dużą popularnością cieszy się uszczelnianie dachu płynną membraną bezspoinową, którą aplikuje się natryskowo lub przy użyciu zwykłego wałka albo pędzla do malowania. Tego rodzaju materiał wykazuje wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz i promieniowanie słoneczne. Membrana poliuretanowa odznacza się również wysoką trwałością, dlatego może zapewnić dachowi ochronę nawet przez 15 lat. Niewątpliwie jej zaletą jest to, że ze względu na swoją wysoką przyczepność nadaje się do uszczelniania praktycznie każdego rodzaju dachu.

Koszty uszczelniania dachu w Dąbrowie Górniczej są uzależnione od rodzaju wybranego materiału hydroizolacyjnego, jego powierzchni i tego, czy pracę wykonuje się samodzielnie, czy też korzysta się z usług profesjonalnej firmy remontowej.