Sezon na grzyby jeszcze trwa. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wędrówek po runo leśne do rozległych lasów na obrzeżach Dąbrowy Górniczej.

Apelujemy o rozwagę w planowaniu pieszych wędrówek po runo leśne do rozległych lasów na obrzeżach naszego miasta. Osobom wybierającym się na grzyby oprócz kobiałki, kozika i atlasu grzybów radzimy zabrać ze sobą przede wszystkim naładowany i włączony telefon komórkowy, ciepłe okrycie i nieprzemakalną pelerynę. Warto też uzbroić się w coraz bardziej popularną nawigację GPS, która jak nić Ariadnę z labiryntu wyprowadzi z leśnych gęstwin zagubionego grzybiarza.

Zwracamy się także do krewnych lub opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie i nie powrócić samodzielnie do domu. Wyposażenie w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka lub bransoletki umożliwi szybką lokalizację zaginionej osoby. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie.