Drukuj

Społeczna Agencja Najmu w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła nabór osób chętnych do wynajmu mieszkań oferowanych na preferencyjnych warunkach.

Społeczna Agencja Najmu (SAN) to nowość w polityce mieszkaniowej Dąbrowy Górniczej. To jednocześnie pilotaż rządowego programu „Wzajemnie potrzebni”, realizowanego w pięciu miejscowościach w kraju.

Dąbrowski SAN to wspólne przedsięwzięcie miasta i Fundacji Habitat for Humanity Poland. Pięcioletni program ma wspierać osoby i rodziny w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Poza dostępnymi cenowo mieszkaniami fundacja oferuje także pakiet usług wspierających – w zależności od potrzeb uczestnika SAN.

Dla kogo jest Społeczna Agencja Najmu?

  • mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy nie mają gdzie mieszkać
  • uchodźców z Ukrainy, którzy opuścili swój kraj z powody wojny
  • repatriantów

Co oferuje Społeczna Agencja Najmu?

  • dostępne cenowo w pełni wyposażone mieszkanie na wynajem w Dąbrowie Górniczej stawki najmu zależą od wielkości mieszkania i zostaną przedstawione wraz z ofertą mieszkania)
  • stałe wsparcie pracownika fundacji w zakresie: znalezienie pracy dla dorosłych, edukacji dzieci i młodzieży; integracji kulturowej.

Więcej informacji o Społecznej Agencji Najmu w Dąbrowie Górniczej oraz formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Habitat for Humanity Poland – https://habitat.pl/spoleczna-agencja-najmu-dabrowa-gornicza/.

Więcej informacji można uzyskać także pod numerem 799 351 115 (pon.-pt., 08.00-19.00) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program jest współfinansowany w ramach konkursu Wzajemnie Potrzebni, finansowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz ze środków Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. SAN został uruchomiony w dniu 16 października 2023 roku poprzez podpisanie Umowy o Realizację Zadania Publicznego nr WPS.032.64.2023 przez Habitat oraz UM Dąbrowa Górnicza.