Drukuj

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał swój pierwszy domowy mecz w ramach Alpe Adria Cup. Spotkanie z Dinamem Zagrzeb nie rozpoczęło się po myśli dąbrowian, ale gospodarze z czasem przejęli inicjatywę i zakończyli starcie w roli zwycięzców. W piątek wracają na ligowy parkiet i podejmą PGE Spójnię Stargard.

Początek środowego starcia był wyrównany, a na finiszu pierwszej kwarty większą skutecznością wykazali się Chorwaci, którzy wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarze starali się dotrzymać kroku zespołowi z Zagrzebia, jednak na przerwę ekipy schodził z rezultatem 47:44 dla gości.

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej połowie meczu. MKS narzucił twarde warunki i w trzeciej kwarcie pozwolił przeciwnikom na zdobycie jedynie 7 punktów. Ostatnia kwarta również przebiegała pod dyktando dąbrowian, który swoją przewagę przypieczętowali ostatecznym rezultatem 92:73.

W dąbrowskiej ekipie Marc Garcia tradycyjnie uprzykrzał życie przeciwnikom rzutami za trzy punkty, a w całym starciu zgromadził 24 „oczka”. W szeregach gospodarzy zadebiutował wychowanek klubu Jakub Wojdała, który zdołał zdobyć również swój pierwszy punkt z rzutu wolnego. W drużynie gości najwyższą skutecznością w ataku wykazał się Mislav Brzoja, który trafił za 19 punktów.

W piątek MKS wraca do walki w Orlen Basket Lidze. Podejmie Spójnię Stargard i spróbuje utrzymać status hali „Centrum” jako niezdobytej twierdzy.

Koszykarze z Dąbrowy bardzo dobrze radzą sobie w ekstraklasie. Wygrali pięć z sześciu dotychczasowych pojedynków, z czego wszystkie rozgrywane w roli gospodarza. Ostatnio ich wyższość musiały uznać Dziki Warszawa. Teraz dąbrowscy zawodnicy staną przed szansą podtrzymania zwycięskiej serii.

10 listopada MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się ze PGE Spójnią Stargard. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. Bilety do nabycia online, a także w dniu meczu w kasie hali „Centrum”.

Spójnia aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, MKS jest piąty. Dąbrowianie rozegrali jednak o jeden mecz mniej od stargardzian. Potyczka zespołów ze szczytu ligi może być wyrównana i zapowiada się widowiskowo. Spójnia w środę wygrała swoje starcie w FIBA Europe Cup, pokonując Heroes Den Bosch 73:65