Drukuj

Piątek 17.11

Koncert „Z Tobą chcę oglądać świat”
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
W programie koncertu: utwory polskich wykonawców, które na stałe wpisały się na listę największych przebojów. Usłyszymy piosenki z repertuaru: Wodeckiego, Sośnickiej, Niemena, Majewskiej, Krawczyka, Jantar, Zauchy, zespołu Maanam i innych.
Bilety: kupbilecik.pl

Spotkanie muzyczne śpiewogranie
Villa Moda godz. 19.00
Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych.
Wstęp wolny

Sobota 18.11

Boardgame night w Sztygarce
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 16.00
Na miejscu będziecie mieli okazję usiąść do gier różnego kalibru: od imprezowych i rodzinnych szybkich tytułów po nawet kilkugodzinne kobyły dla prawdziwych Geeków, poznacie kilka nowości oraz klasyków i spędzicie miło czas w gronie plaszówkowych zapaleńców. Na pewno nie będziecie się z nami nudzić.
Wstęp wolny

Muzyczne spotkanie – Krzysztof Jurkiewicz i goście
Filia nr 8 MBP godz. 17.00
Podczas spotkania będziemy słuchać tekstów Krzysztofa Kasperczyka przeplatanych muzyczną interpretacją Marka, a następnie płynnie przejdziemy do koncertu Jurkiela. Ze sceny możemy liczyć na niezwykłe literacko-muzyczne doznania (wszakże będziemy w bibliotece). Będą recytowane i śpiewane teksty z przesłaniem, opowiadające prawdziwe historie, pozostające długo w pamięci.
Bezpłatna rezerwacja: forms.google

1 Liga Śląska Mężczyzn – Volley Dąbrowa Górnicza vs Klub Siatkarski Racibórz
CSIR DG, ul. Swobodna 46 godz. 18.00

Niedziela 19.11

Koncert Jesienny – W kręgu muzyki operetkowej i filmowej
Świetlica w Tucznawie godz. 17.00
Vocal Trio, bo o nich mowa, to soliści znani na scenach i festiwalach w całej Polsce, w większości pochodzący z Zagłębia Dąbrowskiego. Podczas jesiennego koncertu zaprezentują oni utwory znane z najpopularniejszych operetek, a także piosenki znane z wielkiego ekranu.
Bilety: bilety.palac.art

Księżniczka czardasza – operetka
Pałac Kultury Zagłębią godz. 18.00
Przedstawiamy pełny III aktowy spektakl muzyczny z pięknymi kostiumami, dopracowaną choreografią i niebanalną scenografią, bez skrótów i okrojonych wersji koncertowych! Na scenie wystąpią soliści międzynarodowych scen muzycznych, laureaci konkursów wokalnych, którzy zachwycają widzów znakomitymi głosami i rozbawiają do łez perypetiami głównych bohaterów. Towarzyszy im Orkiestra Teatru Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.
Bilety: kupbilecik.pl

Kino KADR

Osobliwości sycylijskie
17 – 22.11 godz. 17.00
Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg.

Dziwne ścieżki życia
17 – 22.11 godz. 19.15
Najnowszy film mistrza kina hiszpańskiego, Pedro Almodóvara, który został zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Po 25 latach Silva, samotny rewolwerowiec przemierza pustynię, by zobaczyć się ze swym starym przyjacielem, Jakiem.

Kajtek Czarodziej – Weekendowe Kino Dzieci
18 – 19.11 godz. 11.00
Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników.

Porwany
18 – 19.11 godz. 14.15
W 1858 roku w żydowskiej dzielnicy Bolonii żołnierze papieża Piusa IX (Paolo Pierobon) wdzierają się do domu rodziny Mortara. Z rozkazu kardynała mają zabrać 7-letniego Edgardo (Enea Sala). Chłopiec został potajemnie ochrzczony przez jego opiekunkę, gdy był mały, przez co zgodnie z papieskim prawem musi zostać wychowany w wierze katolickiej. Rodzice Edgardo nie zgadzają się z takim postępowaniem i robią wszystko, by odzyskać syna.