Drukuj

Były supermarket Auchan przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 zmieni swoje oblicze i zostanie przekształcony w park handlowy. Za inwestycję odpowiada Grupa Saller.

Saller to niemiecka firma, specjalizująca się w budowie, wynajmie i zarządzaniu parkami handlowymi. Taki właśnie model powstanie w Dąbrowie Górniczej, gdzie zaplanowano wykorzystanie części istniejącego budynku oraz jego rozbudowę. Gruntownie rozbudowany ma być także parking.

– Inwestycja znajduje się w fazie uzyskiwana niezbędnych do realizacji zadania decyzji administracyjnych, których pozyskanie przewidziane jest na początek 2024 roku i będzie realizowana etapowo – informuje Aneta Tatschink z działu koordynacji Grupy Saller.

– Położony przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta obiekt już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców i z pewnością zaoferuje przyszłym klientom zróżnicowany i atrakcyjny mix marek – zapowiada Aneta Tatschink.

Wśród przyszłych najemców znajdą się między innymi market budowlany, popularny międzynarodowy dyskont spożywczy, sklepy z odzieżą i akcesoriami, elektroniką, artykułami dla zwierząt, a także drogeria.

Auchan przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 (dawna Katowicka) zakończył działalność w 2020 r. Wówczas także zamknięte zostały sklepy oraz punkty usługowe i gastronomiczne znajdujące się na jego pasażu. Od tego czasu budynek stał pusty. Obiekt w tym miejscu funkcjonował od 1999 r. Było to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe w mieście. Do 2016 r. roku supermarket działał pod szyldem Real.