Drukuj

Piątek 1.12

Chojnisia czy strojnisia – widowisko dla dzieci + spotkanie z Mikołajem
Klub Osiedlowy Krąg godz. 17.00
Widowisko „Chojnisia czy strojnisia” to historia poruszająca przede wszystkim problematykę nietolerancji, a w tym wypadku – częstokroć zbyt szybkiej oceny pod kątem wyglądu. Z pomocą bohaterów spektaklu, dzieci z łatwością dostrzegą morał historii, w której finalnie wysuwamy wniosek o akceptację i życzliwość wobec widocznych na pierwszy rzut oka różnic między nami.
Bilety: bilety.palac.art

Królewski Balet Klasyczny – Dziadek do orzechów
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Zespół Królewski Balet Klasyczny to grupa wybitnych tancerzy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem włożą w każdy krok, aby zaoferować publiczności spektakularne widowisko. Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej klasycznych dzieł baletowych w wykonaniu Polskiego zespołu Królewski Balet Klasyczny!

Orlen Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza vs Arriva Twarde Pierniki Toruń
Hala Widowiskowa Centrum godz. 19.30
Bilety: mksdabrowa.pl

Sobota 2.12

Czerwone Gitary – koncert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Legenda polskiej muzyki rozrywkowej – Czerwone Gitary zapraszają na swój Platynowy Koncert. Będzie to podsumowanie 55 letniej działalności zespołu. W programie, usłyszymy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym. To trzeba zobaczyć na żywo!
Bilety: kupbilecik.pl

Spektakl „Instrukcja Zrywania”
Dom Kultury Ząbkowice godz. 18.00
Kiedy ona wreszcie mnie sama rzuci? Za szybka decyzja o wspólnym zamieszkaniu? O tak, Paul zna ten ból! Tylko co teraz?! Gdyby miał ten szczególny pierwiastek zwany odwagą mógłby powiedzieć jej prawdę ale… nie ma! Nie ma za grosz odwagi więc wymyśli absurdalnie zabawną intrygę, by to ona go rzuciła!
Bilety: bilety.palac.art

Niedziela 3.12

Dąbrowska Barbórka Rodzinna
Park Hallera, Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 10.00
Barbórka w mieście, które ma w nazwie rozszerzenie Górnicza jest pozycją obowiązkową! Dlatego zapraszamy całe rodziny na miejskie obchody górniczego święta – 3 grudnia od godz. 10:00 pod pomnikiem Stanisława Staszica. Następnie radośnie przejdziemy pochodem z orkiestrą górniczą ulicami 3 Maja i Bandrowskiego do parku Hallera.

Świąteczny Craft Bazar dla Ukrainy
Fabryka Pełna Życia godz. 11.00
Twórczynie i twórcy z Ukrainy, zaprezenują swoje prace w ramach kolejnej edycji Świątecznego Craft Bazaru dla Ukrainy, organizowanego przez Stowarzyszenie Civitas, Fabrykę Pełną Życia oraz absolwentów Śląskiej Akademii Liderów Społecznych.

Pokaz filmu „Reden”
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i Muzeum Miejskie „Sztygarka” serdecznie zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego „Reden”, traktującego o katastrofie w dąbrowskiej kopalni w 1923 roku.
Bezpłatne wejściówki: rezerwacje.biblioteka-dg.pl

„A to Polska właśnie!” Koncert zespołu Śląsk
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Najbardziej znany program Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, przynoszący światowy rozgłos oraz splendor, ukazujący piękno kultury narodowej, jak i bogactwo spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Napoleon
01.12 – 06.12 godz. 17.00
Napoleon Bonaparte pnie się po kolejnych szczeblach władzy. Towarzyszy mu przy tym ukochana Józefina.

Bóg i wojownicy lunaparków
01.12 – 06.12 godz. 20.00
Owładnięty religijnym amokiem syn podejmuje krucjatę, której celem ma być nawrócenie ojca. To niezwykle karkołomne zadanie – szczególnie ze względu na postać tego drugiego. Ojcem jest bowiem Andrzej Rodan – autor skandalizujących powieści z końca lat 80. i zaprzysięgły ateista. Wspólna podróż po Polsce przywoła mnóstwo wspomnień, ale przede wszystkim stanie się okazją do kolejnych starć. Żarliwość neofity zostanie wystawiona na ciężką próbę przez nieprzebierającego w słowach, zgryźliwego antyklerykała.

Szczęśliwe święta – Weekendowe Kino Dzieci na święta
02.12 – 03.12 godz. 11.00
Eryk mieszka w domu dziecka. Jego największym życzeniem jest móc pojechać na Święta Bożego Narodzenia do rodziców. Wraz z nowo poznaną koleżanką Lucką w dzień Wigilii czekają na Świętego Mikołaja. Wkrótce ktoś nadchodzi, ale czy to na pewno Mikołaj? Trzeba to sprawdzić. Przyjaciele zakradają się do jego… samochodu i ruszają w podróż pełną wspaniałych przygód.

Jak zostać świętym Mikołajem 3 – Weekendowe Kino Dzieci na święta
02.12 – 03.12 godz. 14.00
Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie – podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.