MKS Dąbrowa Górnicza bliżej play off po zaciętym meczu
W decydującym starciu o playoff, MKS Dąbrowa Górnicza odniósł kluczowe zwycięstwo nad Muszynianką Domelo Sokół Łańcut, pokonując rywali 100:90. Ten wynik umacnia pozycję dąbrowskiego zespołu w walce o czołową ósemkę ligi.
  1. MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Sokoła Łańcut wynikiem 100:90, umacniając swoje szanse na udział w playoffach.
  2. Najlepszym zawodnikiem dąbrowskiej drużyny okazał się Nicolas Carvacho, zdobywca 24 punktów.
  3. Przed MKS-em jeszcze dwa spotkania w sezonie regularnym, w tym nadchodzące starcie z Arką Gdynia.
  4. Spotkanie z Arką Gdynia zaplanowano na sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 15:30.

W niedzielne popołudnie, kibice zgromadzeni w hali „Centrum” byli świadkami emocjonującego meczu, który miał ogromne znaczenie dla obu drużyn. Pierwsza połowa była pełna zaciętej rywalizacji, gdzie żaden z zespołów nie odstępował rywali na więcej niż kilka punktów.

„MKS zaczął ten mecz w porządku. Trafienie Tylera Chesse’a trochę wybijały nas z rytmu, ale poza tym kwarta była niemal idealna. Druga odsłona w naszym wykonaniu była słaba, straciliśmy kontrolę, pojawiły się głupie straty i brak koncentracji. Jednak wyszliśmy z tego wspólnie, jako drużyna. W drugiej połowie spotkania dobrze walczyliśmy o zbiórki, sporo trafialiśmy i zbudowaliśmy duża przewagę,” podsumował Boris Balibrea, trener MKS-u.

Po przerwie, dąbrowscy koszykarze znacząco przyspieszyli tempo gry, sukcesywnie zwiększając przewagę, co w końcowych minutach pozwoliło im uzyskać bezpieczną przewagę dziewiętnastu punktów. „Cała drużyna znała wagę tego meczu, szczególnie dla Sokoła. Przeciwnik dobrze zagrał pierwszą kwartę, udanie wszedł w spotkanie. My dobrze odpowiedzieliśmy w drugiej połowie, zaprezentowaliśmy dobrą obronę, co było kluczem do zwycięstwa,” ocenił Tayler Persons z MKS-u.

Kibice MKS-u mogą już teraz przygotować się na kolejne emocje, gdyż ich zespół w najbliższej kolejce zmierzy się z Arką Gdynia. Bilety na to spotkanie są dostępne online oraz w kasie hali „Centrum” w dniu meczu.


Na podstawie: UM Dąbrowa Górnicza