Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!


PIĄTEK 5.07

Co to jest birofilistyka? Spotkanie z Panem Marianem Sitkowskim
Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej, godz. 17:00
Marian Sitkowski jest birofilistą. O swojej pasji i kolekcji opowie podczas spotkania w Filii nr 5 (ul. J. Piłsudskiego 32).
Szczegóły

Teatr Falkoshow „Zaczarowany Kapturek” – Tuż za rogiem – Plenerowe spektakle teatralne
Osiedle przy ul. Ofiar Katynia78 A-F (Strzemieszyce Wielkie), godz. 18:00
Spektakl familijny. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.
Szczegóły

MUZYKA NAD WODĄ – Pedro y Mari gitar/ocal/flate duo
Miejska Plaża Pogoria III, godz. 21:00
Projekt „Muzyka nad wodą” powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę „Klasyka nad wodą”, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się coraz większą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego… Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca. Tegoroczna edycja Muzyki nad wodą składać się będzie z 6 koncertów, z których każdy ma zachęcać do tańca.
Szczegóły

SOBOTA 6.07

Darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach
Skatepark w Parku Zielona, 16:00-19:00
Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live for Ride
w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

W ZIELONĄ GRAMY – Crystal Quartet
Krąg taneczny w Parku Zielona, godz. 18:00
w Zieloną gramy – cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki.
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Do zobaczenia w zaświatach”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
Szczegóły

NIEDZIELA 7.07

Joga na molo
Molo przy Pogorii III, godz. 7:00
Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

W ZIELONĄ GRAMY – Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band
Fontanna w Parku Zielona, godz. 18:00
Na scenie przy fontannie zagości Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona. Orkiestra powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki – wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony.
Szczegóły

Repertuar Kina Kadr na nadchodzący weekend:

Dzień czekolady – seans filmowy dla dzieci, godz. 15:00 (piątek, 5 lipca)

Gatunek: familijny, komedia, kraj produkcji: Polska 2018, czas trwania: 75 min
Reżyseria: Jacek Piotr Bławut, obsada: Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Cielecka

Dzień czekolady to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! Dzień czekolady to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.
Szczegóły

Manu. Bądź sobą – seans filmowy dla dzieci, godz. 17:00

Gatunek: animacja, familijny, kraj produkcji: Niemcy 2019, czas trwania: 88 min
Reżyseria: Christian Haas, Andrea Block, obsada: Adam Zdrójkowski, Czesław Mozil, Jacek Król

Świetny dubbing, masa humoru i rozrywka najwyższych lotów – jednym słowem Manu. Bądź sobą! animowana komedia familijna o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Film, który zagości w kinach 5 kwietnia, to piękna i zabawna opowieść o tym, że naprawdę warto być sobą, różnice nie mają, a wiara we własne siły może czynić cuda. W polskiej wersji językowej usłyszymy znakomite głosy: Czesława Mozila, znanego m.in. z roli bałwanka Olafa z Krainy Lodu, oraz Adama Zdrójkowskiego – gwiazdę serialu Rodzinka.pl, która ma na swoim koncie udział w dubbingu przebojowego Sing. Promocję filmu wspiera hit Roksany Węgiel Anyone I Want To Be (blisko 20 milionów wyświetleń w serwisie Youtube), do którego przygotowano specjalną wersję teledysku z fragmentami animacji Manu. Bądź sobą!.
Szczegóły

Ja teraz kłamię – premiera filmowa, godz. 19:30

Gatunek: thriller, sensacyjny, mistery, kraj produkcji: Holandia/Polska, czas trwania: 110 min
Reżyseria: Paweł Borowski, obsada: Maja Ostaszewska, Agata Buzek, Rafał Maćkowiak, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Jacek Poniedziałek, Adam Wronowicz, Janusz Chabior, Marian Dziędziel, Bartosz Bielnie, Krzysztof Czeczot, Paweł Borkowski

Wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o trójce celebrytów, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry, której finał zaskoczy absolutnie wszystkich. Ja teraz kłamię – nowy film Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu Zero, został wyprodukowany przez Opus Film – firmę odpowiedzialną za największe międzynarodowe sukcesy polskiego kina ostatnich lat: nagrodzoną w Cannes Zimną wojnę oraz uhonorowaną Oscarem Idę. W nieoczywistych rolach w filmie wystąpiła śmietanka aktorska z najwyższej półki, w tym: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Agata Buzek, Marian Dziędziel, Jacek Poniedziałek, Paulina Walendziak, Rafał Maćkowiak i wielu innych. Dzięki nim powstało niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest jeszcze dziwniejsza od fikcji, bo – w odróżnieniu od fikcji – wcale nie musi być prawdopodobna…
Szczegóły