Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni poranek na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Srokowskiego. W wyniku zderzenia opla z chevroletem, śmierć na miejscu poniósł 77-letni kierujący sparkiem. Jak się okazało, 25-letni kierowca signum miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 6.20 w Dąbrowie Górniczej na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Srokowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni mieszkaniec Będzina kierujący oplem signum, na prostym odcinku jezdni zderzył się czołowo z wyjeżdżającym z bocznej, podporządkowanej drogi chevroletem sparkiem, który po uderzeniu zmieniając kierunek jazdy nieznacznie uszkodził jadącego również ul. Piłsudskiego w kierunku centrum miasta seata leona. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł 77-letni kierujący chevroletem. Przybyły na miejsce prokurator zarządził sekcję zwłok dąbrowianina. Do szpitala z urazem głowy i kręgosłupa, bez czucia w dolnych partiach ciała trafił również kierujący oplem signum, u którego jak się okazało stwierdzono w organizmie 1,3 promila alkoholu. Wszczęte śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy: Nigdy nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających! Zawsze w ruchu drogowym kierują się rozsądkiem, ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania!

  • Policjant przy uszkodzonym pojeździe marki opel
  • Uszkodzony w wypadku samochód opel stojący w poprzek jezdni
  • Uszkodzony w wypadku samochód chevrolet stojący na jezdni
  • Pojazd bojowy Straży Pożarnej, w tle uszkodzony opel
  • Porozrzucane po jezdni części pojazdów
  • Ratownicy medyczni i strażacy przy uszkodzonym samochodzie chevrolet
  • Uszkodzony samochód opel, a za nim wóz bojowy Straży Pożarnej
  • ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej, w oddali widoczny uszkodzony samochód chevrolet i policyjne radiowozy
Ładowanie odtwarzacza...

1000 Znaków do wykorzystania