Kawa to napój ceniony nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale również na właściwości stymulujące. Filiżanka mocnej kawy zwiększa koncentrację, dostarcza energii i pozwala wydajniej wykonywać swoje obowiązki. Dlatego, odpowiednia kawa do firmy to niezwykle istotne zagadnienie, które wpływa zarówno na zadowolenie pracowników, jak również ich efektywność. Czym warto kierować się przy wyborze kawy w miejscu pracy?

Zadbaj o odpowiedni sprzęt do parzenia

Jeśli jesteś pracodawcą i chcesz zapewnić swoim pracownik najlepszą kawę, najpierw zadbaj o niezbędny sprzęt, który pozwoli cieszyć się energetyczną kawą na najwyższym poziomie. Absolutną podstawą jest oczywiście wielofunkcyjny ekspres umożliwiający dostosowanie smaku i sposobu parzenia do swoich potrzeb. Ekspres powinien obsługiwać zarówno zmieloną kawę, jak również kapsułki. Przydatną funkcją jest także w budowany młynek umożliwiający zmielenie świeżych ziaren. Taka kawa daje najwięcej energii oraz zapewnia wspaniałe walory smakowe. Jeśli wśród Twoich pracowników znajdują się prawdziwi koneserzy, zadbaj także o niezbędne akcesoria: tamper, dystrybutor, zmienne portafiltry.

Jaka kawa sprawdzi się w firmie?

Trzeba przyznać, że nie łatwo jest wybrać kawy do miejsca pracy. Każdy pracownik ma bowiem swoje indywidualne preferencje względem smaku i aromatu. Dobry ekspres umożliwia dostosowanie procesu parzenia, by uzyskać dodatkowe walory smakowe. Jaka kawa do firmy okaże się najlepszym wyborem? Zdecydowana większość kawoszy powie, że warto postawić na pełne ziarna. Przede wszystkim ze względu na lepszy aromat oraz większe właściwości odżywcze. Wbrew obiegowej opinii, gdy dysponujemy dobrym młynkiem, parzenie takiej kawy nie trwa dłużej.

Warto również zapewnić pracownik szeroki asortyment i na początku zadbać o kilka, różnorodnych gatunków kawy. Dla osób, którym nie do końca odpowiada czysty smak tego napoju, zawsze możemy wybrać kawy smakowe ziarniste. Szczególnie te z nutą czekolady są miło odbierane. Po kilku tygodniach zawsze możesz zorganizować ankietę, w której pracownicy wskażą swoje ulubione gatunki kawy. Trzeba przyznać, że właściwie dobrana kawa do biura ma ogromne znaczenie i wpływa bezpośrednio na zadowolenie oraz wydajność pracowników.

Czym kierować się przy wyborze kawy do firmy?

Czy warto zaufać rankingom kawy?

W sieci znajdziesz wiele stron i blogów poświęconych tematyce kawy. W ten sposób możesz znaleźć inspiracje i odpowiedź na pytanie, jaka kawa ziarnista jest najlepsza i sprawdzi się w miejscu pracy. Rankingi są tworzone pod kątem ocen i opinii innych smakoszy kawy. Skoro dana odmiana przekonała do siebie tak wielu ludzi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że także Twoi pracownicy docenią ten wybór. Na wielu stronach przeczytasz również, że kawa ziarnista do ekspresu jest dużo lepszym wyborem ze względu na nieco mocniejsze działanie.

A co z aspektami zdrowotnymi? Możemy natknąć się na wiele mitów związanych z częstym piciem kawy. Niewątpliwie, zawarta w niej kofeina jest uzależniająca. Dlatego każdy kawosz powinien znać umiar w piciu ulubionego napoju. Nie jest natomiast prawdą, że kawa odwadnia. W przypadku osób zaczynających przygodę z piciem kawy, rzeczywiście występuje słabe działanie moczopędne. Jest ono jednak zbyt słabe by niekorzystnie wpłynąć na organizm. Co więcej, u osób regularnie pijących kawę, wykształca się odporność na to działanie. Możemy zatem z czystym sumieniem stwierdzić, że kawa do biura to dobry pomysł, który zaowocuje licznymi korzyściami.