Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Piłkarski narybek z MUKP Dąbrowa Górnicza wystąpił w finałowym turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. Dwie z trzech dąbrowskich drużyn zakończyły zmagania na 3 miejscu, wszystkie z zawodów wróciły z nagrodami pieniężnymi.

14 listopada w Tauron Arena Kraków rozegrano finał turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup. Piłkarze Akademii Piłkarskiej LIMANOVIA byli najlepsi wśród drużyn rocznika 2010, wśród drużyn rocznika 2011 zwyciężył Młodzieżowy Klubu Sportowy „Zaborze” Zabrze, zaś najlepsza drużyna rocznika 2012 to Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie SIEMACHA.

W finale wystąpiły trzy drużyny MUKP Dąbrowa Górnicza – jedna z rocznika 2010 i dwie z 2011. Młodzi piłkarze z 2010 i jeden zespół z 2011 zmagania zakończyli na trzecim miejscu.

Dla wszystkich drużyn biorących udział w finale turnieju przygotowano nagrody. Drużyny z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej wyjechały z Krakowa z nagrodami od 5 do 15 tysięcy złotych, zaś pozostałe drużyny biorące udział w finale otrzymały po dwa tysiące złotych. Ponadto zwycięzcy z rocznika 2010 pojadą na obóz szkoleniowy na Maltę.

W całym turnieju rywalizowało 100 drużyn – łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do Wielkiego Finału, organizowanego w Krakowie z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach małopolskich, śląskich i dolnośląskich.

W krakowskim finale, drużyny w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019

rocznik 2010:

I miejsce Akademia Piłkarska LIMANOVIA,

II miejsce Klub Sportowy Zakopane

III miejsce MUKP Dąbrowa Górnicza


rocznik 2011:

I miejsce Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze

II miejsce Akademia Piłkarska LIMANOVIA

III miejsce MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1


rocznika 2012:

I miejsce Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn Koźle

II miejsce Młodzieżowy Klub Sportowy „Zaborze” Zabrze

III miejsce UKS HATTRICK GŁUCHOŁAZY

6

– TAURON Energetyczny Junior Cup, to nie tylko promocja sportu, ale także doskonała okazja do spotkania i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez młodzież z południa Polski – podsumowuje turniej Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Już teraz mogę zapowiedzieć, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie – dodaje prezes

Gościem specjalnym finału tegorocznego turnieju był Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku. Były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę.

– Te dzieciaki są pełne energii, bardzo mi było trudno przeprowadzić rozgrzewkę, bo ci najmłodsi od razu chcieli grać. Cieszę się, że jest taki turniej, że jest miejsce, gdzie najmłodsi mogą rywalizować. Tu uczą się wygrywać i przegrywać, integrują się z koleżankami i kolegami niejednokrotnie z odległych miast – mówi o uczestnikach TAURON Energetyczny Junior Cup Jerzy Dudek.

Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrali 8 października w Nowej Hucie. Kolejne turnieje eliminacyjne odbyły się 9 października we Wrocławiu i 10 października w Siemianowicach Śląskich.

Turniej odbył się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu innych dyscyplinach m.in. piłce ręcznej i siatkówce.