Dąbrowscy koszykarze, w meczu 21.kolejki ekstraklasy, ulegli Enei Zastalowi Zielona Góra. Zielonogórzanie przerwali zwycięską serię MKS-u.

Wyrówna gra w czwartkowym meczu toczyła się na początku pierwszej kwarty. W miarę upływu czasu zawodnicy z Zielonej Góry rozkręcali się i powiększali przewagę. Zastal kontrolował grę, gromadził punkty i utrzymywał bezpieczny dystans. Ostatecznie pewnie zwyciężył różnicą 28 „oczek”.

Najlepszym graczem ekipy z Zielonej Góry był Geoffrey Groselle, który spotkanie zakończył z 18 punktami i 8 zbiórkami. W zespole gospodarzy najlepiej wypadł Michał Nowakowski, zapisując na swym koncie 19 punktów i 6 zbiórek.

Porażka z liderem tabeli przerwała zwycięską passę, jaką dąbrowianie notowali od 19 grudnia, czyli zwycięstwa nad Legią Warszawa. W kolejnych meczach podopieczni Alessandro Magro pokonali HydroTruck Radom, Polski Cukier Toruń i Eneę Astorię Bydgoszcz.

Po 21 meczach MKS Dąbrowa Górnicza plasuje się na 12.miejscu w tabeli. W najbliżej kolejce, 18 stycznia, podejmie Spójnię Stargard. Mecz rozpocznie się o godz.17.35 i pokaże go Polsat Sport Extra.

***
21.kolejka Enea Basket Ligi

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal Zielona Góra 69:97 (20:28, 14:25, 26:19, 9:25)