Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Daleka droga i moc silnika – z tym właśnie kojarzą się zegarki Vostok. A jednocześnie wyróżnia je wyrafinowany styl. Czy trzeba czegoś więcej?

Wielu mężczyznom nazwa Vostok jest dobrze znana. W latach 70. produkty tej marki stały się obiektem kultu w całej Europie Wschodniej. Dziś powstaje kolejny, ekscytujący rozdział tej historii.

Zegarki Vostok zyskały nową młodość w 2003 roku. To wtedy ambitna firma z Wilna dokonała fuzji z przeżywającą trudności finansowe fabryką w rosyjskim Czystopolu. W czasach radzieckich produkowano tam między innymi zegarek Vostok Komandirskie – ceniony zarówno przez wojskowych, jak i cywilów. Dziś w Czystopolu i Wilnie powstają nowoczesne czasomierze o nieoczywistych wzorach. Odświeżona marka przyjęła nazwę Vostok Europe. Zegarki z jej kolekcji można zobaczyć na stronie Zegarki Centrum - https://zegarkicentrum.pl/zegarki-vostokeurope/. A w tym artkule opowiemy o kilku ciekawych modelach.

Wysokiej klasy litewsko-rosyjskie zegarki automatyczne

Powszechna jest opinia, że dobry zegarek musi pochodzić z Europy Zachodniej, na przykład ze Szwajcarii. To jednak stereotyp. Wschód również może być dumny ze swoich osiągnięć technicznych – w tym z zegarków automatycznych.

Warto dodać, że produkty Vostok Europe zdobyły uznanie na Zachodzie, chociażby na branżowych targach w szwajcarskiej Bazylei. Marka z siedzibą w Wilnie stawia zdecydowanie na wysoką jakość. Klasowe materiały i precyzyjne wykonanie sprawiają, że nie można mieć wątpliwości – to produkty premium.

Zegarki Vostok cechują także innowacyjne rozwiązania techniczne. W kolekcji znajdziemy na przykład modele iluminowane pałeczkami trytu. Ten izotop wodoru zapewnia niezawodne podświetlenie, nawet w prawdziwej głębinie. Bo trzeba dodać, że takie modele jak Nuclear Submarine gwarantują wodoodporność na poziomie do 300 metrów pod poziomem morza.

 

Zegarek Vostok Europe Limousine Gaz-14

Zegarek Vostok Europe Limousine Gaz-14

Na cześć wschodniego Cadillaka. Vostok Limousine Gaz-14

Marynarka wojenna jest pasją designerów Vostok Europe, ale w kolekcji znajdziemy też nawiązania do motoryzacji. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z marką od linii Gaz-14. To hołd dla limuzyny, która była dumą radzieckiej motoryzacji. Samochód Gaz-14 Czajka dorównywał elegancją Cadillakom.

Zegarki Vostok Limousine Gaz-14 nawiązują do stylistyki luksusowych samochodów. Spokojne linie, eleganckie chromowania i kształty kokpitu dostarczyły tu wielu inspiracji. W tej serii znajdziemy interesujące zegarki biznesowe, które równie dobrze pasują do garnituru, jak i do samej polówki.

 

Zegarek Vostok Europe Expedition

 

Zegarek Vostok Europe Expedition

Vostok Europe – zegarki z serii Expedition

Kolejną serią o motoryzacyjnym charakterze jest Expedition. Marka Vostok Europe pełniła funkcję oficjalnego sędzi czasowego podczas rajdu Murmańsk – Władywostok. Doroczne wydarzenie, znane pod nazwą Expedition Trophy, jest najdłuższym wyścigiem zimowym na świecie. Trasa liczy 12 500 kilometrów.

Zegarek Vostok Expedition łatwo rozpoznać po solidnej kopercie i szerokim pasku ze skóry. Odpowiednie proporcje sprawiają, że duży, czytelny zegarek dobrze trzyma się na nadgarstku i nie powoduje dyskomfortu. Cześć egzemplarzy to chronografy, pozwalające na precyzyjny pomiar czasu. To prawdziwa gratka dla fanów sportów motorowych i świetny gadżet, pasujący do odzieży turystycznej albo do skórzanej kurtki.

Podsumowanie

Zegarki Vostok są znane z dbałości o detale. Zastosowano w nich przemyślane rozwiązania, które pozwalają łatwo odczytać godzinę zarówno w słońcu, jak i w półmroku. Mamy też specjalne zabezpieczenia, chroniące przed wilgocią i brudem. Z pewnością nie są to propozycje przeciętne. Marka Vostok Europe udowadnia, że Wschód ma powody do dumy.