Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

W ten weekend nie zabraknie ciekawych wydarzeń – koncertów, filmowych seansów i warsztatów! Czekają nas także obchody 1 sierpnia.

Sprawdźcie, co będzie się działo:

Piątek 30.07

Letnie Kino dzieci
Krudowie
Pałac Kultury Zagłębia, kino KADR 30.07-05.08 15.00

Koncert Coals
Fabryka Pełna Życia 19.00
Coals to duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Ich twórczość można zaklasyfikować jako melancholijną elektronikę. Grali na najważniejszych polskich festiwalach: Open’er Festival, OFF Festival czy Soundrive Festival oraz zagranicznych: Pohoda, Primavera czy Iceland Airwaves. Teraz powracają z drugą płytą długogrającą. Podobnie jak ich poprzednie dokonania, album „Docusoap” zaskakuje różnorodnością i intryguje aranżacyjnymi rozwiązaniami. Podczas koncertu w Fabryce będzie można posłuchać nie tylko znane już publiczności piosenki, zademonstrują też nowy repertuar.

Sobota 31.07

Warsztaty dla dzieci – Plastyka ekspresywna
Fabryka Pełna Życia godz. 11.00
Cykliczne warsztaty dla dzieci będą odbywać się w każdą sobotę, są darmowe i ogólnodostępne. Podczas zajęć łączymy przyjemne z pożytecznym – integrujemy dzieci, zapewniamy im rozrywkę, edukację, zdrowy ruch, a to wszystko na zielonej łące w Fabryce. Każde warsztaty mają swój temat przewodni, taki jak muzyka, przyroda, rekreacja, zdrowie.
Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez wiadomość: https://www.facebook.com/BOHOmaz88 lub kontakt telefoniczny nr tel.: 513 348 913

W Zieloną Gramy – MarKato Duo
Krąg Taneczny godz. 18.00
MarKato Duo, czyli niepospolite brzmienie fortepianu połączone z równie przekonywującym brzmieniem wiolonczeli. Dwójka młodych muzyków tworzy oszołamiającą mieszankę niepospolitej wrażliwości i rzadkiej elegancji. Marta pianistka kształcąca się większość życia w Warszawie. Konrad przedstawiciel śląskiej szkoły gry na wiolonczeli. Oboje kochają muzykę, są ambitni, dokonali wielu wyrzeczeń, aby spełniać swoje marzenia i dzielić się swoją pasją z innymi. Oboje nie do końca przewidywalni. Nieco uparci. W muzyce znajdują drogę kompromisu. Ich próby bywają emocjonalne, a występy wybuchowe. Tworzą spójny duet indywidualności.

Letnie Kino Plenerowe
„Sokół z masłem orzechowym” – Park Hallera godz. 21.30

Szkolenia na skateparku Extreme City
Skatepark w Parku Hallera godz. 16:00 – 19:00
Extreme City to darmowe szkolenia na skateparkach z trzech dziedzin: deskorolka, rolki oraz hulajnogi dla dzieci i młodzieży

Niedziela 01.08

Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
W każdą niedzielę o godzinie 10.00 aż do końca wakacji zapraszamy na godzinną sesję jogi. Na chwilę zadumy, refleksji i wyciszenia zapraszamy na fabryczną łąkę lub w razie niepogody do budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

Niedziela nauka jazdy na pamptracku
CSLiW w Parku Zielona godz. 11:00-14:00

Spacer obywatelski
rozpoczęcie przy centralnym krzyżu znajdującym się na głównej alejce cmentarza na ul. 11 listopada o godz. 15.30
Uroczystości związane z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia i przyjmą formę spaceru obywatelskiego, który odbędzie się pomiędzy cmentarzem na ul. 11 listopada a Górką Gołonoską. Spacer będzie się odbywał chodnikami oraz przejściami dla pieszych tak, aby w żaden sposób nie utrudniać ruchu kołowego na drogach miejskich.

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
Park Hallera godz. 18.00

Potańcówka Międzypokoleniowa
Fabryka Pełna Życia godz. 19.00
Potańcówka międzypokoleniowa, czyli impreza taneczna w starym stylu prowadzona przez muzyków związanych z Miejską Orkiestrą Dętą w Dąbrowie Górniczej. Kierowana jest nie tylko do seniorów ale do wszystkich, którzy lubią tańczyć i dobrze się bawić.