Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Dobra wiadomość dla rowerzystów: dzięki poszerzeniu przepustu droga rowerowa wzdłuż ul. Oddziału AK Ordona zostanie uzupełniona o brakujący wcześniej fragment.

Drogę rowerową o długości 2,7 km wybudowała w zeszłym roku firma Dromar. Od skrzyżowania z ul. Narutowicza do ul. Grabocińskiej jednokierunkowa droga powstała po obu stronach jezdni. Od Grabocińskiej do Hotelowej dwukierunkowa trasa prowadzi po jednej stronie jezdni.

Dyskomfortem dla rowerzystów – zjeżdżających na odcinek dwukierunkowy – była konieczność kontynuowania podróży po jezdni zaraz za skrzyżowaniem z ul. Grabocińską. W tym miejscu droga rowerowa bowiem nie powstała ze względu na wąski przepust przy cieku wodnym.

300-metrowy odcinek drogi rowerowej zyska oznakowania

– Wtedy – ze względu na brak uzgodnień z Wodami Polskimi – poszerzenia przepustu nie mogliśmy jeszcze zlecić – wyjaśnia Zbigniew Kubik, naczelnik wydziału inwestycji drogowych.

To, co nie udało się w zeszłym roku, dzieje się właśnie teraz: Dromar w ramach prac dodatkowych poszerzył przepust, budując jednocześnie w tym miejscu chodnik i drogę rowerową.

Ze względu na przerwę w drodze rowerowej 300-metrowy odcinek między Grabocińską a Hotelową nie został wtedy oznakowany. Teraz oznakowanie zostanie uzupełnione – zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika inwestycji drogowych.

Na zakończenie prac Dromar ma czas do połowy października.

Można zagłosować za przedłużeniem drogi rowerowej

Droga rowerowa wzdłuż ul. Oddziału AK Ordona ma mieć kontynuację w stronę centrum: od ul. Hotelowej do ul. Staszica i dalej do ul. Wojska Polskiego. Na projekt takiego połączenia – nazwany „Rowerem po Staszicu” – można nawet zagłosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

3