Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi, najczęściej diagnozowanego nowotworu u kobiet. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnych badań, na które Lux Med zaprasza 22 października przed Pałac Kultury Zagłębia.

Mobilna pracownia będzie oczekiwała na placu Wolności od 8.00 do 14.00. Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed rozmową telefoniczną należy przygotować dowód osobisty. Na samo badanie trzeba zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.