Fundacja ADRA Polska we współpracy z samorządem województwa uruchomiła darmowe wsparcie psychodietetyczne dla mieszkańców województwa śląskiego. W programie m.in. bezpłatne konsultacje z ekspertem oraz webinary,
Prawie 66 proc. Polaków i 46 proc. Polek zmaga się z nadwagą. Otyłość stwierdzono u 15,5 proc. panów i 15,2 proc. pań. Miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, problemy ze stawami i kręgosłupem, problemy psychiczne to tylko część skutków zdrowotnych nieleczonej otyłości. Zbyt wysoka masa ciała odpowiada za 14 proc. zgonów w naszym kraju.
Darmowe konsultacje z psychodietetykiem
Jedną z podstawowych metod walki o zdrową sylwetkę jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Wizyty u specjalisty – dietetyka oraz psychodietetyka – nie należą do najtańszych i nie każdy może sobie na to pozwolić. Taką możliwość stwarza program darmowego wsparcia psychodietetycznego dostępny na platformie GrupaWsparcia.pl.
– W wielu przypadkach nadwaga czy otyłość prowadzą do znacznego obniżenia nastroju, braku akceptacji, wycofania się z życia towarzyskiego, a nawet depresji. Z drugiej strony wiele zaburzeń odżywiania ma swoje źródło właśnie w problemach natury psychologicznej. Dbałość o kondycję psychiczną Polaków i pomoc w walce z problemami natury psychologicznej to podstawowe cele działania platformy GrupaWsparcia.pl – podkreśla Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.
Aby wziąć udział w programie, wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz pod tym linkiem dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa śląskiego.
Indywidualne konsultacje z psychodietetykiem będą realizowane po wcześniejszym zgłoszeniu poprzez:
● infolinię wsparcia technicznego pod nr. tel. 790 796 718;
● wiadomość email wysłaną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w wiadomości prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu zwrotnego);
● lub na czacie dedykowanej grupy wsparcia.
Jak działa platforma GrupaWsparcia.pl?
Na platformie GrupaWsparcia.pl można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.
Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.
Fot. Pixabay