Drukuj

26 września w Domu Kultury „Ząbkowice” odbędzie się spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne w dzielnicy. Początek o godz.17.

Konsultacje prowadzone były od początku czerwca. W ich ramach, w specjalnych punktach w różnych miejscach Ząbkowic, mieszkańcy mówili m.in. czego brakuje im w najbliższej okolicy, co jest największym problemem, ale też o atutach i potencjale dzielnicy. Najczęściej poruszane kwestie to m.in. przyszłość Domu Kultury, modernizacja dworca, stan dróg i chodników, ochrona środowiska czy zagospodarowanie terenu po Hucie Szkła Gospodarczego. Kolejnym krokiem były tzw. spotkania focusowe, czyli pogłębione dyskusje z poszczególnymi grupami, m.in. przedsiębiorcami, seniorami czy młodzieżą szkolną.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie konsultacji. W poniedziałek, 26 września, eksperci z pracowni A2P2 architecture and planning – zajmującej się projektami architektonicznymi i urbanistycznymi – zaprezentują materiał zebrany podczas spotkań i rozmów. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz.17, udział weźmie także Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Uwagi, pomysły, spostrzeżenia i wnioski mieszkańców zostaną uwzględnione w Lokalnym Planie Działania dla Ząbkowic, który jest częścią Lokalnego Programu Rewitalizacji.