dowody na zdradę

Proces rozwodowy to dla każdego z małżonków trudne doświadczenie. Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie przebrnąć przez to wyzwanie. W tym poradniku znajdziesz kilka sprawdzonych wskazówek.

Dowody to podstawa

Orzeczenie o winie zawsze związane jest z koniecznością przedstawienia dowodów. Jeżeli zachowanie jednego z małżonków ma faktyczny wpływ na rozpad małżeństwa, sąd może uznać wyłącznie jego winę. To wiąże się z dużymi konsekwencjami i wpływa na kilka ważnych czynników.

Przede wszystkim małżonek niewinny może ubiegać się o alimenty od winnego rozpadu małżeństwa. Zdarza się, że sąd orzeka alimenty dożywotnio, a jedyny sposób na zakończenie ich świadczenia to zawarcie nowego związku małżeńskiego przez stronę niewinną.

Kolejnym czynnikiem jest podział majątku. Według Sądu Najwyższego, strona odpowiedzialna za rozpad małżeństwa nie ma prawa żądać równego podziału majątku zgromadzonego w czasie trwania małżeństwa.

Warto dodać, że rozwód z orzeczeniem o winie nie wiąże się zawsze z ograniczeniem czy pozbawieniem władzy rodzicielskiej. Kodeks rodzinny i opiekuńczy mówi, że rozwód dotyczy wyłącznie relacji pomiędzy małżonkami, natomiast nie wpływa na kontakty rodziców i dzieci. Wyjątkiem jest sytuacja, w której o winie decyduje przemoc, alkoholizm czy znęcanie się nad rodziną. Wówczas sąd może pozbawić stronę praw do opieki nad dzieckiem.

Jak zgromadzić dowody? Doskonale sprawdzi się detektyw Dąbrowa Górnicza, który już niejednokrotnie pomagał klientom. Wystarczy rzucić okiem na ofertę i skontaktować się z profesjonalistami.

Orzekanie o winie – najczęstsze powody

Przyczyny orzekania o winie są przeróżne, a każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia i zbadania relacji rodzinnych. Jednak najczęściej dochodzi do zdrad małżeńskich czy porzucenia rodziny. Ponadto zdarzają się sprawy związane z przemocą, alkoholizmem, hazardem oraz innymi uzależnieniami.

Pamiętaj jednak, że nie ma z góry ustalonego katalogu zachowań, które wpływają na wyrok sądu. Każdy udokumentowany przypadek, który przyczyni się do rozpadu małżeństwa, może być brany pod uwagę. Właśnie dlatego warto zgromadzić solidne argumenty, które pozwolą na uzyskanie korzystnego postanowienia.

Agencja detektywistyczna – dlaczego warto?

Pamiętaj, że sąd zawsze analizuje dowody zgromadzone przez licencjonowanych detektywów. Natomiast Twoje prywatne śledztwo nie zapewni oczekiwanych efektów. Tymczasem specjaliści prowadzą obserwację osób i wykonują szczegółowy wywiad środowiskowy, aby jak najlepiej przedstawić sytuację.

Zgromadzone dowody to np. zdjęcia, nagrania audio i video, bilingi rozmów telefonicznych, wydruk wiadomości SMS i maili, historia konta, kopie paragonów i rachunków, zeznania świadków. Bardzo istotnym dowodem jest szczegółowy raport, sporządzony na podstawie obserwacji.

Sąd na pewno przyjrzy się zgromadzonym materiałom i na tej podstawie będzie mógł sprawiedliwie orzec o winie. Postaw na wsparcie prawdziwych ekspertów, którzy zadbają o każdy detal.