Baseny ogrodowe - co warto o nich wiedzieć?

Ogród jest fantastycznym miejscem na relaks i odpoczynek, ale także można w ogrodzie, szczególnie w okresie wakacyjnym korzystać aktywnie między innymi z basenu. Dobrze jest też dodać, że baseny ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach oraz kolorach, dlatego też warto wiedzieć, jak wybrać tego rodzaju akcesorium ogrodowe.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru basenu ogrodowego?

Przede wszystkim dobrze jest wybrać baseny ogrodowe pod względem:

  • materiału,
  • rozmiaru,
  • kształtu,
  • przeznaczenia,
  • odporności na temperatury i czynniki zewnętrzne.

Dobrze jest też wspomnieć, że tego rodzaju baseny mogą być stelażowe lub rozporowe czy też dmuchane. Wszystko zależy od tego, czy chce się mieć basen, który może stać w ogrodzie przez cały rok. Warto też zwrócić uwagę na rozmiar basenu, gdyż dzięki temu można dopasować go do ilości osób, które będą z niego korzystać. Co ważne, to także świetnymi akcesoriami, które często są dostępne w basenach ogrodowych, są między innymi odpowiednio przeznaczone miejsca do siedzenia oraz miejsca na trzymanie napojów. Większość modeli basenów rozporowych oraz stelażowych mają także w komplecie drabinkę, czy też wszystkie potrzebne akcesoria do zamontowania basenu, aby można było w nim bezpiecznie pływać.

Jak dbać o basen ogrodowy?

Basen ogrodowy powinien być zakrywany na noc, dzięki czemu uchroni się przed zabrudzeniem wodę, gdyż w ciągu nocy mogą wpaść do basenu liście, czy też różnego rodzaju owady. Warto też pamiętać, żeby dbać o to, by basen był postawiony na płaskiej powierzchni, pod którą nie ma żadnych kamieni, jeśli jest to basen niewkopywany do ziemi. Tym sposobem można uniknąć przede wszystkim przebicia podłogi oraz tego, by osoby, które pływają w basenie, to nie zrobiły sobie krzywdy o wystające kamienie. Warto też pamiętać o filtrach do wody, co sprawi, że będzie ona przez cały czas bezpieczna do kąpania się i pływania. Ważnym czynnikiem jest także to, by usuwać wszystkie glony, które mogą powstawać w basenie ogrodowym, gdyż mogą one mieć zły wpływ nie tylko na relaks, ale także na zdrowie.

Dobrze jest też wspomnieć, że baseny ogrodowe mogą mieć także dodane różne akcesoria, które uatrakcyjnią pobyt w takim basenie. Świetnymi akcesoriami są: ślizgawka, parasolka, czy też można podświetlić basen, co będzie fantastycznie wyglądało również wieczorem. Warto też pamiętać o różnego rodzaju materacach czy akcesoriach do pływania, dzięki którym można uprzyjemnić sobie relaks w basenie i co ważne, to tego rodzaju akcesoria basenowe mogą być używane, nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Fantastycznie taki basen ogrodowy sprawdzi się na różnych imprezach rodzinnych.