Baška Voda – odkryj najlepsze plaże w Chorwacji

Baška Voda to miejscowość w Chorwacji licząca ok. 3 tysiące mieszkańców(niegdyś osada). Położona wokół silnego źródła wody pitnej. Słynie z uroczych, piaszczystych oraz żwirowych plaż i malowniczych widoków. Istnieją tam liczne możliwości do wypoczynku i rekreacji.

Jak dojechać do Baška Voda?

Popularność miasteczka z roku na rok coraz bardziej wzrasta ze względu na niezwykłą urokliwość tego miejsca. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera właśnie wakacje w Baška Voda. Oferty takich wakacji znajdziesz na stornie https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/dalmacja-srodkowa/baska-voda/. Wybierając więc kierunek Chorwacja, warto wiedzieć jak dotrzeć do Baška Voda. Dojazd z Polski z przejścia granicznego w Muszynie zajmuje ok. 12 godzin. Trasa liczy blisko 1200 km. Należy kierować się w stronę Dubrownika. Będąc już w Chorwacji i chcąc podziwiać malownicze wybrzeże najlepiej wybrać drogę z miasta Split, oddalonego o ok 50 km od Baška Voda.

Najlepsze plaże w Baška Voda

Największą atrakcję miasta stanowią bez wątpienia plaże. Choć są dosyć wąskie i żwirowe to przyciągają sporo turystów spragnionych słońca. W pobliżu plaż znajdują się liczne obiekty gastronomiczne oraz atrakcje sportowe.

Oto kilka z nich, przez turystów okrzykniętych najlepszymi plażami w Baška Voda:

  • Plaża Nikolina- obszerna, kamienista plaża. Jest to największa i najpopularniejsza plaża w Baška Voda. Licznie nagradzana w rankingach na najładniejsze plaże Morza Śródziemnego. Idealna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób lubiących aktywnie spędzać wakacje. Ze względu na liczne drzewa w pobliżu plaży można ukryć się w cieniu przed upalnym słońcem. Plaża jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych, a w sezonie zapewniony jest ratownik. Ze względu na kamienistość plaży konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie buty do pływania.
  • Plaża Podluka- położona w centrum Baška Voda, tzw. miejska plaża. Wzdłuż plaży znajduje się promenada, po której licznie spacerują rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Niedaleko plaży znajduje się całkiem liczne zaplecze gastronomiczne.
  • Plaża Ikovac- żwirowa plaża, położona o ok. 500 metrów od centrum miasta. Biorąc pod uwagę jej łagodnie opadające dno polecana jest dla rodzin z dziećmi. Zresztą w okolic znajduje się wiele atrakcji dla dzieci.

Gdzie zjeść w Baška Voda?

W miejscowości Baška Voda w środkowej Dalmacji nie brakuje dobrych restauracji, gdzie można skosztować tutejszych specjałów. Oto kilka z nich:

  • Bistro Karlo- bistro słynące z doskonale przyrządzonych na różne sposoby owoców morza oraz ryb. Znaleźć tu można również makarony i pizze. Nie brakuje także opcji dla wegetarian i zwolenników kuchni bezglutenowej.
  • Restaurant Bracera- doskonałe miejsce na lunch i obiad. W menu restauracji królują chorwackie specjały, grillowane mięsa, owoce morza oraz bogate oferty przystawek. Miejsce znane jest również z dobrze przyrządzanych steków oraz jagnięciny.
  • King Restaurant- lokal wyróżniający się niezwykle elegancką i wykwintną formą podania chorwackich smaków. Restauracja oferuje nam delikatnie przyrządzone owoce morza i obsługę na najwyższym poziomie.