Drukuj

Tegoroczny Dzień Seniora odbędzie się na terenie Fabryki Pełnej Życia, gdzie na uczestników imprezy czekać będą m.in. strefy zdrowia, sportu, urody, relaksu, a także strefa gastronomiczna z ofertą przygotowaną specjalnie na tę okazję.

To będzie już 6. edycja Dąbrowskiego Dnia Seniora. Głównym celem zaplanowanego na 15 czerwca święta jest wzmocnienie roli oraz znaczenia mieszkanek i mieszkańców srebrnego pokolenia w społeczności lokalnej, a także pokazanie wielkiego potencjału, siły i możliwości dąbrowskich seniorów.

– Dąbrowski Dzień Seniora to okazja na międzypokoleniową integrację, ale też szansa na zwrócenie uwagi na nasze problemy i przypomnienie o konieczności codziennego pamiętania o ludziach starszych i ich rodzinach. Na uczestników imprezy czekać będą występy artystyczne, strefa zdrowia i urody, sportu i relaksu, a także strefa gastronomiczna z ofertą przygotowaną specjalnie na Dąbrowski Dzień Seniora – mówi Zbigniew Łukasik, przewodniczący Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza na lata 2022-2025.

– To wielkie święto seniorów. Przygotowano wiele atrakcji, liczne warsztaty rękodzieła, zajęcia sportowe, stoiska informacyjno-edukacyjne, pokaz mody, występy artystyczne, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania lekarskie. Całość wydarzenia zakończy potańcówka, którą poprowadzi najstarsza w Polsce DJ Wika. Wszystkie atrakcje, warsztaty, występy artystyczne, pokazy i inne działania są całkowicie bezpłatne i ogólnodostępne – podkreśla Iwona Kiernożycka, prezes stowarzyszenia Razem w Przyszłość.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie zaplanowana w godz. 18-20 Potańcówka Międzypokoleniowa z DJ Wiką!

Na wydarzenie serdecznie zaprasza prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, Rada Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza oraz stowarzyszenie Razem w Przyszłość.