Kto wykonuje usługi alpinistyczne na Śląsku? Lista wykonawców

Na Śląsku ogromnych biurowców jest całe mnóstwo, przy instalowaniu sieci LAN lub przy zwykłym myciu okien potrzebne jest skorzystanie z usług alpinistycznych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, które firmy na Śląsku świadczą tego typu usługi, oraz jakie prace można zlecić takim specjalistom.

Usługi alpinistyczne SteigerTeam Katowice

Pierwszą firmą alpinistyczną, która działa na Śląsku jest SteigerTeam, która specjalizuje się w pracach na wysokościach w dostępie linowym i budowlanym. Pracownicy tej firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży oraz odpowiednie certyfikaty – IRATA i SPRAT. Firma steigerteam.pl oferuje czyszczenie i mycie elewacji, montaż konstrukcji czy instalację sieci światłowodowych, LAN lub instalacji nisko- i średnio-prądowych. Na stronie znaleźć można przykładowe realizacje usług alpinistycznych na terenie całego Śląska. Udokumentowane zlecenia są potwierdzeniem wysokiej jakości usług, jakie świadczy ta firma.

Alpinator

Alpinator, to firma, która świadczy usługi alpinistyczne, m.in. malowanie dachów, mycie okien na wysokościach, ale także inne, mniej typowe prace, które wymagają dostępu linowego, jak np. wycinka drzew. Firma dba o bezpieczeństwo klientów i pracowników, dlatego wykonuje regularne przeglądy SOI (sprzętu ochrony indywidualnej do prac na wysokościach).

Drużyna M z Tychów

Drużyna M to firma alpinistyczna z Tychów, klientom oferują m.in. mycie okien, elewacji, dachów, montaż reklam i siatek przeciw ptakom. Firma oferuje także prace antykorozyjne konstrukcji, silosów, czy rurociągów. Oferta tego przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców. Warto dodać, że Drużyna M wykonuje zlecenia na terenie Katowic, Tychów, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej oraz Oświęcimia.

Croll - Techniki Alpinistyczne Rogów

Croll to przedsiębiorstwo z Rogowa świadczące usługi Alpinistyczne w całej aglomeracji Katowic, a także w innych śląskich miastach, jak np. Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Wodzisław Śląski, Racibórz czy Cieszyn. W ofercie firmy znajdują się takie prace alpinistyczne, jak malowanie słupów wysokiego napięcia, montaż dekoracji świątecznych, przegląd wieży ciśnień, montaż banerów reklamowych czy inne, awaryjne prace na zwyżce.

Rope Access Silesia

Firma Rope Access Silesia swoją siedzibę ma w Rudzie Śląskiej, specjalizuje się ona głównie w wycinkach i przycinkach drzew z wykorzystaniem technik arborystycznych, ale w ofercie firmy znajdują się także inne prace, które potrzebują dostępu linowego, jak chociażby odśnieżanie dachów, czyszczenie rynien czy mycie okien i przeszkleń.

Na Śląsku pracuje wiele firm, które świadczą usługi alpinistyczne. Warto zrobić rozeznanie i znaleźć fachowca, który specjalizuje się, w dziedzinie której potrzebujemy. Z usług jednej firmy skorzystamy przy montażu instalacji sieciowych, a innej przy wycince drzew.