Spotkanie z ludźmi, którzy pokonali nałóg w Dąbrowie Górniczej
Nowa szansa na odzyskanie kontroli nad własnym życiem czeka na mieszkańców Dąbrowy Górniczej już 17 lutego. Stowarzyszenie Teen Challenge zaprasza osoby borykające się z uzależnieniami, jak również ich bliskich, na wyjątkowe wydarzenie "Dzień Nowej Szansy", które obiecuje nowy początek.
  1. Stowarzyszenie Teen Challenge organizuje "Dzień Nowej Szansy" 17 lutego.
  2. Wydarzenie dedykowane jest osobom zmagającym się z uzależnieniami i ich rodzinom.
  3. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać inspirujących historii osób, które pokonały nałóg.
  4. W programie przewidziano część artystyczno-muzyczną oraz wykłady o uzależnieniach.
  5. Osoby potrzebujące wsparcia otrzymają pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb.
  6. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. Łukasińskiego 7, w godzinach 10-17.
  7. Teen Challenge to organizacja z tradycjami, mająca swoje korzenie w USA lat 50., działająca w Polsce w ramach Kościoła Zielonoświątkowego, wspierająca osoby w kryzysie uzależnieniowym.

W nadchodzącą sobotę ulica Łukasińskiego 7 w Dąbrowie Górniczej zamieni się w przestrzeń nadziei i motywacji do zmian. "Dzień Nowej Szansy" to nie tylko okazja do spotkania z tymi, którzy odzyskali kontrolę nad swoim życiem, ale również moment, aby każdy mógł znaleźć dla siebie drogowskaz ku lepszemu jutru.

„Tego dnia będzie można spotkać się z ludźmi, którzy wyszli z nałogu, opowiedzą o swoich zmaganiach i być może zainspirują innych swoją historią do tego, żeby zmienić swoje życie” – zapowiada Jarosław Ściwiarski ze stowarzyszenia Teen Challenge.

Założenie "Dnia Nowej Szansy" to nie tylko pomoc uczestnikom w uświadomieniu sobie, że zmiana jest możliwa, ale przede wszystkim zaoferowanie konkretnych ścieżek wsparcia. Od terapii indywidualnych, przez grupy wsparcia, aż po skierowania do ośrodków leczenia uzależnień – każdy znajdzie coś dla siebie.

Chrześcijańska Misja Społeczna "Teen Challenge" nieprzerwanie stara się być latarnią morską dla osób nawigujących przez burzliwe fale życia z nałogiem. Swoją działalność rozpoczęła w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i od tamtej pory, działając również w Polsce, pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków w powrocie do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Jeśli więc w Twoim życiu lub życiu kogoś bliskiego utraciłaś/eś kierunek z powodu uzależnienia, "Dzień Nowej Szansy" może być pierwszym krokiem na drodze do odzyskania stabilności i radości z życia.


Według informacji z: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej