Artystyczne warsztaty letnie z PKZ: Zew natury już wkrótce!
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi możliwość uczestniczenia w kreatywnych warsztatach organizowanych przez Pałac Kultury Zagłębia. Tegoroczna edycja odbędzie się pod inspirującym hasłem "Zew Natury", oferując mieszkańcom różnorodne zajęcia i aktywności związane z przyrodą.
 1. Warsztaty ceramiczne i plastyczne.
 2. Zajęcia RPG dla młodzieży.
 3. Plenerowe aktywności w świetlicach i klubach osiedlowych.
 4. Sprzedaż biletów od 17 czerwca.

Pałac Kultury Zagłębia przygotował bogaty program warsztatów artystycznych, które odbędą się w różnych miejscach i terminach. Oferta jest skierowana do dzieci i młodzieży w różnym wieku, co pozwala na udział szerokiemu gronu odbiorców.

Warsztaty ceramiczne

8-12 lipca, godz. 10:00 - 11:30 (od 8. roku życia)

Podczas tych zajęć uczestnicy będą mieli okazję tworzyć papierowe rzeźby, które staną się częścią scenografii spektaklu multimedialnego "SMARTLIFE" reżyserowanego przez Jarosława Cybę. Przedstawienie odbędzie się na dużej scenie w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

26-30 sierpnia, godz. 10:00 - 11:30 (od 7. roku życia)

Te warsztaty skupią się na ekologicznych trendach, a uczestnicy stworzą ceramiczne domki dla owadów oraz naturalne świece w własnoręcznie wykonanych czarkach. Cena za 5-dniowy cykl zajęć wynosi 100 zł.

RPG fabularna gra wyobraźni

1-5 lipca, godz. 11:00 - 14:00 (od 10. roku życia)

Warsztaty RPG pod hasłem "Zew natury" to doskonała okazja dla młodzieży, aby zanurzyć się w świat wyobraźni i kreatywności. Cena za 5-dniowy cykl zajęć wynosi 20 zł.

Zajęcia plastyczne

15-19 lipca oraz 29 lipca-2 sierpnia, godz. 11:00 - 12:30 (od 9. roku życia)

Podczas tych zajęć każdy uczestnik otrzyma własny szkicownik, który będzie mógł wypełniać i przerabiać, tworząc tajemniczy dziennik z podróży. Na stronach dziennika mogą pojawić się rysunki, malarstwo, wyklejanki, wycinanki, a nawet odbitki linorytu. Cena za 5-dniowy cykl zajęć wynosi 50 zł.

Plenerowe aktywności w świetlicach i klubach osiedlowych

W różnych terminach od lipca do sierpnia, dzieci w wieku od 7 do 14 lat będą mogły uczestniczyć w zajęciach plenerowych, warsztatach i animacjach organizowanych w świetlicach i klubach osiedlowych. Cena za 5-dniowy cykl zajęć wynosi 50 zł.

Terminy i lokalizacje zajęć:

 • 1-5 lipca: KO Helikon, Świetlica Antoniów, Świetlica Kuźniczka Nowa
 • 8-12 lipca: DK Ząbkowice, KO Krąg, Świetlica Strzemieszyce Małe, Świetlica Tucznawa, Świetlica Łęka
 • 15-19 lipca: KO Unikat, KO Helikon, Świetlica Rudy
 • 22-26 lipca: DK Ząbkowice, KO Helikon, KO Zodiak, Świetlica Tucznawa, Świetlica Łęka, Świetlica Strzemieszyce Małe, Świetlica Antoniów
 • 29 lipca - 2 sierpnia: DK Ząbkowice, KO Unikat, Świetlica Rudy
 • 5-9 sierpnia: KO Unikat, KO Krąg, Świetlica Łęka
 • 19-23 sierpnia: KO Krąg, Świetlica Antoniów, Świetlica Strzemieszyce Małe
 • 26-30 sierpnia: KO Zodiak, Świetlica w Tucznawie

Bilety na wszystkie zajęcia będą dostępne od 17 czerwca, a na sierpniowe od 1 lipca. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu, aby zapewnić sobie miejsce na wybranych warsztatach. To doskonała okazja, aby spędzić lato w twórczy i inspirujący sposób!


Opierając się na: Pałac Kultury w Dąbrowie Górniczej