Zmiany na Łęknicach: Nowy chodnik i przystanek autobusowy
Zmiany w organizacji przystanków autobusowych na Łęknicach. Nowy peron został już zlokalizowany, a dotychczasowa zatoka autobusowa zostanie zlikwidowana. Sprawdź, jakie zmiany czekają pasażerów!
  1. Zatoka autobusowa przy Łęknice Pogoria III zostanie zlikwidowana.
  2. Powstanie nowy chodnik łączący przejście dla pieszych z nowym peronem.
  3. Nowy peron dla linii 604, 656, 716 i 903N znajduje się za skrętem z ul. Łęknice w ul. Topolową.
  4. Linia 716 nie będzie odbywała przerw technicznych przy nowym peronie.

Obszar, na którym obecnie znajduje się zatoka i przystanek autobusowy Łęknice Pogoria III, musi zostać zwrócony prywatnemu właścicielowi. W związku z tym nowy peron autobusowy został już wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie.

Prace obejmą także stworzenie nowego chodnika, który zapewni bezpieczne dojście z przejścia dla pieszych do nowego peronu oraz do ulicy Bukowej. Dzięki temu piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się pomiędzy tymi punktami.

Nowa lokalizacja peronu dla linii autobusowych 604, 656, 716 i 903N to obszar za skrętem z ul. Łęknice w ul. Topolową. Wkrótce zostanie tam przeniesiona elektroniczna tablica informacyjna oraz zainstalowana nowa wiata autobusowa przez służby ZTM-u.

– Zależało nam, by nowy peron znajdował się jak najbliżej istniejącego po drugiej stronie ulicy przystanku. Nie mieliśmy jednak wielkiego pola manewru ze względu na prywatny status większości pobliskich działek – wyjaśnia Józef Bochnak, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Warto również zauważyć, że autobusy, które zatrzymują się na nowym peronie, mogą chwilowo blokować ruch innych pojazdów. Aby zminimalizować te niedogodności, linia 716 nie będzie odbywała przerw technicznych przy nowym peronie.


Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza