Wolne miejsca na letnie zajęcia dla dzieci w Dąbrowie Górniczej
Do piątku, 14 czerwca, rodzice mają możliwość zapisania swoich dzieci na „Aktywne wakacje”. To wyjątkowa okazja dla uczniów szkół podstawowych, by spędzić czas w sposób kreatywny, aktywny i rozwijający.
  1. Zapisy do piątku 14 czerwca.
  2. 5-dniowe zajęcia organizowane przez lokalne organizacje pozarządowe.
  3. Grupy do 20 osób, zajęcia od 9 do 15.
  4. Możliwość uczestnictwa dla 1256 uczniów.

W ramach „Aktywnych wakacji” dla dzieci przygotowano bogaty program warsztatów i zajęć. Wśród nich znajdą się warsztaty artystyczne, taneczne, ekologiczne, rekreacyjne oraz sportowe. Nie zabraknie również aktywności ukierunkowanych na kształtowanie pozytywnych postaw, umiejętności pracy w grupie, radzenia sobie z problemami czy budowania poczucia własnej wartości.

Wakacyjne zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15, w grupach do 20 osób. W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami grupy będą maksymalnie 12-osobowe. Na każde 20 dzieci przypadać będzie dwóch opiekunów, którzy zadbają o bezpieczeństwo i rozwój młodych uczestników. W trakcie zajęć dzieci otrzymają posiłek regeneracyjny.

„Aktywne wakacje” są współfinansowane przez miasto i obejmują cztery tygodniowe turnusy:

I TYDZIEŃ 1-5.07.2024 r.

II TYDZIEŃ 8-12.07.2024 r.

III TYDZIEŃ 15-19.07.2024 r.

IV TYDZIEŃ 22-26.07.2024 r.

Zapisy na zajęcia odbywają się w placówkach oświatowych do 14 czerwca. Grupy zostaną utworzone tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby uczestników, a ostateczne potwierdzenie uczestnictwa zostanie przesłane do 21 czerwca.

To świetna okazja, by dzieci mogły spędzić czas aktywnie i rozwijająco, a przy tym zyskały nowe umiejętności i przyjaciół. Program jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowe wycieczki będą stanowić nie lada atrakcję.

„Aktywne wakacje” to inicjatywa, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki wsparciu miasta, rodzice mogą być pewni, że ich dzieci spędzą czas nie tylko w sposób interesujący, ale i bezpieczny.


Na podst. UM Dąbrowa Górnicza