PKZ skraca godziny otwarcia na lato
Latem Pałac Kultury Zagłębia skróci godziny swojej działalności, ale nie oznacza to braku atrakcji. Wręcz przeciwnie, przygotowano bogatą ofertę kulturalną, która wypełni wakacyjne dni. Od seansów filmowych dla dzieci, przez wystawy plakatów, aż po sceniczne występy w plenerze – każdy znajdzie coś dla siebie.

Zmiany w godzinach otwarcia Pałacu Kultury Zagłębia

W okresie wakacyjnym Pałac Kultury Zagłębia (PKZ) dostosuje swoje godziny otwarcia. Punkt informacyjny będzie czynny codziennie od 10:00 do 18:00, co pozwoli mieszkańcom i turystom na zdobycie potrzebnych informacji przez cały tydzień.

Galeria i wystawy – co warto zobaczyć?

Galeria znajdująca się na poziomie -1 będzie dostępna od wtorku do piątku w godzinach 12:00-18:00 do 12 lipca. Po tym terminie, do końca wakacji, wystawy będą otwarte w godzinach działalności PKZ, czyli od 10:00 do 18:00. Szczególnie polecamy wystawę plakatów Jakuba Kamińskiego, która jest zlokalizowana w holu na parterze.

Letnia oferta kawiarni i wyjątkowy dzień bez kawy

Kawiarnia w PKZ będzie otwarta od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:30-17:30. Warto zwrócić uwagę, że 15 lipca kawiarnia będzie zamknięta, więc w ten dzień warto zaopatrzyć się w kawę gdzie indziej.

Kino KADR – seanse filmowe dla najmłodszych

Letnia oferta kina KADR obejmuje seanse filmowe dla dzieci, które będą odbywać się codziennie od piątku do środy o godzinach 11:00 i 15:00 aż do 14 lipca. Dodatkowo, 4 lipca o 17:30 odbędzie się specjalny seans z cyklu „Krótka historia polskiego kina II” – gratka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych miłośników polskiej kinematografii.

Godziny pracy kasy biletowej

Kasa biletowa PKZ będzie czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-15:30, z kilkoma wyjątkami. W dniach 20, 21, 27 i 28 lipca kasa będzie zamknięta. Wyjątkowo 4 lipca kasa będzie otwarta do godziny 17:30, co umożliwi zakup biletów na wieczorny seans.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z letniej oferty Pałacu Kultury Zagłębia. To doskonała okazja, by spędzić czas w ciekawy i kulturalny sposób, bez względu na wiek.


Na podstawie: PKZ Dąbrowa Górnicza