Szkolenie z dekoracji wypieków kwiatami z kremu maślanego w Dąbrowie Górniczej

2 min czytania

W Dąbrowie Górniczej odbędzie się jednodniowe szkolenie poświęcone dekorowaniu wypieków kwiatami wykonanymi z kremu maślanego. Warsztaty prowadzone będą przez Annę Jędrzejewską z Słodkiego Królestwa i obejmą praktyczne aspekty przygotowania oraz zdobienia słodkości, skupiając się na technikach szprycowania różnorodnych kwiatów i liści.

Program szkolenia

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne rodzaje kremów przeznaczonych do tworzenia dekoracji oraz nauczą się przygotowania kremu maślanego w stylu koreańskim (korean glossy). Szkolenie zawiera również omówienie metod formowania cienkich płatków przy użyciu dostępnych na polskim rynku tylek, bez konieczności sprowadzania specjalistycznych narzędzi z zagranicy.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą szlifować umiejętności w tworzeniu następujących kwiatów i elementów dekoracyjnych:

  • róża
  • żonkil
  • margaretka
  • kwiat wiśni
  • hibiskus
  • liście

Szkolenie obejmie także techniki barwienia kremu oraz układania go w worku cukierniczym w taki sposób, aby uzyskać wielobarwne efekty przy jednorazowym szprycowaniu. Uczestnicy nauczą się również przycinania worków cukierniczych do pracy bez użycia tylek.

Organizacja i warunki uczestnictwa

Szkolenie odbędzie się w Słodkim Królestwie Anny Jędrzejewskiej w Dąbrowie Górniczej, 13 lipca 2025 roku w godzinach 9:00–17:00. Każdy uczestnik otrzyma wyposażone stanowisko pracy wraz z narzędziami i materiałami niezbędnymi do realizacji zadań.

Uczestnicy otrzymają również skrypt zawierający receptury na krem maślany w stylu korean glossy, krem wegański z nerkowców oraz pastę fasolową do kwiatów. W cenie szkolenia zawarte są także drobny słodki poczęstunek, kawa, herbata oraz obiad.

Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik zabierze wykonaną pracę do domu i otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Organizator zastrzega sobie możliwość wydłużenia czasu trwania zajęć o maksymalnie jedną godzinę w razie potrzeby.

Koszt i zapisy

Udział w szkoleniu kosztuje 700 złotych za osobę. Zgłoszenia przyjmowane są przez komunikatory dostępne na platformie społecznościowej.

Autor: info_wydarzenia