UM Dąbrowa Górnicza: Na folkową nutę

1 min czytania

W weekend Pałac Kultury Zagłębia wypełni kultura ludowa, bo zagości tam XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i sąsiedzi”.

W sobotę i niedzielę, na scenie wystąpią zespoły taneczne, kapele ludowe i chóry. Będzie można podziwiać licznych wykonawców z rożnych regionów 24 grupy dziecięce i 49 grup dorosłych.

Podczas imprezy z pewnością nie zabraknie oberków, hołubców, kwiecistych spódnic, góralskich kapeluszy czy ciupag. W holu PKZ będzie można obejrzeć wystawę Wycinanki łowickie”. W sobotę odbędą się także warsztaty rękodzieła ludowego dla najmłodszych. Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal Zagłębie i sąsiedzi” ma długą tradycję i gromadzi w Dąbrowie Górniczej wielu wykonawców z różnych stron Polski. Artyści, w żywy i interesujący sposób, przybliżają mieszkańcom piękno i różnorodność kultury ludowej, m.in. prezentując skoczną muzykę i barwne stroje.

Program:

Sobota
Niedziela

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, dabrowa-gornicza.pl/, dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/na-folkowa-nute/

Autor: krystian