Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Implanty zębów to stosunkowo nowa zdobycz medycyny, która pozwala na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu. Wykorzystanie tylko dwóch implantów pozwala umocować całkowicie protezę. W gabinetach leczenie związane z stomatologią (implanty zębów Warszawa) opracowywane jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami klientów. Stomatolog proponuje najlepsze możliwe rozwiązania, poparte wiedzą medyczną, a klient podejmuje ostateczną decyzję, co do przebiegu leczenia. Implant należy wszczepić jak najszybciej, najlepiej w dniu usunięcia zęba. Po utracie zęba otaczająca go kość zanika, co powoduje deformacje łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, pobliskie zęby zaczynają się chwiać, aż w końcu wypadają.

Implanty są zbudowane z solidnych i bezpiecznych materiałów. Dla pacjenta są bardzo ważne w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej. W dalszym leczeniu implant może stać się bazą do zbudowania mostu bądź protezy. Posiadanie implantu niewątpliwie polepsza samoakceptację i wygodę pacjenta, zwiększając poczucie bezpieczeństwa. Implant w przeciwieństwie do zwykłej protezy nie może się przesunąć.

Jakie są cechy implantów zębowych w Warszawie?

Implanty zębowe mają za zadanie zmniejszać ryzyko zaniku kości i utraty pobliskich zębów. Wyróżniają się niezwykłą trwałością i imitują wygląd naturalnego uzębienia. Zbudowane są z czystego tytanu, przez co są bardzo dobrze akceptowane przez organizm człowieka i wytrzymałe na urazy. Rzadko zdarza się odrzucenie implantu przez organizm. Metalowe części są niezauważalne. Dobierane są adekwatnie do prowadzonego leczenia. Prawidłowo wykonane mają wygląd nieodbiegający od pozostałych zębów. Dzięki implantom łatwiej jest utrzymać higienę jamy ustnej.

Czym zajmuje się implantologia w Warszawie?

Proces odbudowy uzębienia odbywa się na kilku wizytach, często pierwsza wizyta pozwala ustalić warunki do implantologii przeprowadzonej w Warszawie. Kolejna konsultacja to zabieg wszczepienia. Coraz częściej gabinety w przypadku niezaakceptowania przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, darmowo powielają proces wszczepienia.

Lekarz opiekujący się pacjentem, po dokładnym badaniu i wywiadzie oraz diagnostyce radiologicznej tworzy plan leczenia. Badanie pantomograficzne daje dokładne informacje o stanie kości i wspomaga proces planowania.

Zabieg zazwyczaj odbywa się na drugiej wizycie. Polega na zrobieniu otworu w kości i zrealizowaniu wszczepu. Dopiero kilka miesięcy później na implantach przeprowadza się odbudowę protetyczną i uzyskuje się ostateczny wygląd uzębienia. Na ostatniej wizycie ocenia się końcowy stan uzębienia.

Implanty zębów Warszawa

Kto może skorzystać z usług protetyki stomatologicznej w Warszawie?

Odpowiadając na pytanie: kto może skorzystać z protetyki stomatologicznej, bez wahania można odpowiedzieć, że jest to rozwiązanie dostosowane dla pacjentów ze wszelkimi ubytkami zębowymi, którzy chcą poprawić swój komfort życia i wygląd twarzy.

Implanty zębowe mogą być wszczepiane zarówno w przypadku pojedynczych, jak i rozległych braków w uzębieniu, w tym nawet całkowitego bezzębia (wówczas mówimy o całkowitej odbudowie na implantach). Ponadto leczenie implantologiczne może zostać zastosowane u każdej zdrowej osoby, bez względu na wiek.

Jedynym warunkiem jest odpowiednia ilość i gęstość kości do wszczepienia implantu, jednak jeżeli ich stan jest zły, możemy dzięki zaawansowanym metodom zregenerować kości z zastosowaniem przeszczepów bądź materiałów kościotwórczych.