Stań do przetargu i współtwórz nowe centrum Dąbrowy Górniczej! Spółka Fabryka Pełna Życia ogłosiła przetarg na 7 punktów gastronomicznych w Strefie Smaków Fabryki Pełnej Życia.

Spółka ogłosiła PRZETARG NIEOGRANICZONY Z LICYTACJĄ na oddanie w dzierżawę na okres do 31 grudnia 2022 roku pięciu miejsc z przeznaczeniem pod działalność handlowo-gastronomiczną w konstrukcjach kontenerowych oraz dwóch miejsc z przeznaczeniem pod działalność handlowo-gastronomiczną w obiektach typu food truck, na części nieruchomości stanowiącej własność Fabryki Pełnej Życia w centrum Dąbrowy Górniczej (przy ul. Kościuszki).

Dla zapewnienia potencjalnym dzierżawcom jak najlepszych warunków funkcjonowania, Strefę Smaku zlokalizowano w sąsiedztwie Warsztatu Fabryki Pełnej Życia, nowoczesnego multimedialnego centrum wystawowo-konferencyjnego, w otoczeniu niezwykłych żelbetonowych konstrukcji suwnic i zaplanowanej do realizacji w pierwszej połowie 2020 roku tzw. Strefy Wejściowej do Fabryki Pełnej Życia.

Stworzenie na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej Strefy Smaku ma być miejscem spójnym architektonicznie, wyróżniającym się postindustrialnym klimatem, atrakcyjnym pod względem oferty gastronomicznej i kulturalnej.

Dla zapewnienia potencjalnym dzierżawcom jak najlepszych warunków funkcjonowania w tej przestrzeni, spółka Fabryka Pełna Życia zrealizuje następujące zadania inwestycyjne:
– doprowadzenie wody i kanalizacji do każdego z punków będących przedmiotem postępowania,
– doprowadzenia en. elektrycznej o odpowiedniej mocy, 15 kW na każdy punkt,
– postawienie i serwis nowoczesnych kontenerów toaletowych, w tym kontenera dla osób niepełnosprawnych,
– renowacja konstrukcji suwnic,
– stworzenie atrakcyjnej aranżacji (ażurowe zadaszenie w postaci żagli rozpiętych pomiędzy konstrukcjami suwnic),
– oświetlenie konstrukcji suwnic,
– przesuniecie dotychczasowego ogrodzenia w celu stworzenia strefy wypoczynku dla klientów,
– postawienie sceny dla klientów,
– stworzenie tzw. Strefy Wejściowej do Fabryki Pełnej Życia, atrakcyjnej, zielonej przestrzeni wypoczynku w miejscu wyburzonych budynków modelarni i budynku biurowego przy ul. Kościuszki 3.

Ponadto, aby zwiększyć atrakcyjność tej przestrzeni, spółka zrealizuje następujące zadania promocyjno-kulturalne:
– wydarzenia kulturalne (wystawy, spotkania, koncerty) w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia, nowoczesnym centrum wystawowo-konferencyjnym,
– duże wydarzenia plenerowe na terenie Fabryki Pełnej Życia, w tym Festiwal Fabryki Pełnej Życia w trakcie Dni Dąbrowy Górniczej 2020 (29-31.05.2020),
– projekcje kina letniego w Fabryce Pełnej Życia,
– wydarzenia kulturalne (wystawy, spotkania, koncerty) na terenie Fabryki Pełnej Życia.

Przez cały okres związania umową Fabryka Pełna Życia będzie promować ofertę najemców i organizowane przez nich wydarzenia – za pośrednictwem mediów społecznościowych, serwisu internetowego oraz innych kanałów komunikacji.

Preferowane przez organizatora przetargu profile poszczególnych punktów:

Miejsce nr 1 – kawiarnia (sprzedaż kawy, herbaty, ciast, ciastek i słodyczy, lodów, wina musującego, etc.),
Miejsce nr 2 – kuchnia z charakterem (restauracja o określonym profilu, np. włoska, tajska, meksykańska, regionalna, etc.),
Miejsce nr 3 – strefa wege (sprzedaż świeżych warzyw, owoców, produktów wegetariańskich i wegańskich),
Miejsce nr 4 – pub craft (sprzedaż piw rzemieślniczych),
Miejsce nr 5 – burgery i piwo,
Miejsce nr 6 – food truck z daniami kuchni europejskiej,
Miejsce nr 7 – food truck z daniami kuchni orientalnej.

Ważne informacje
Obszar Fabryki Pełnej Życia jest strefą wolną od plastiku, dlatego dzierżawcy będą mieli obowiązek prowadzenia sprzedaży z poszanowaniem środowiska naturalnego, przez co rozumie się zakaz dystrybucji napojów i żywności w opakowaniach plastikowych.

Pełen tekst ogłoszenia o przetargu.