Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Przed Bożym Narodzeniem zagłębiowscy myśliwy obdarowali potrzebujących. Pomoc, w ramach akcji „Myśliwska paczka”, trafiła m.in. do mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Myśliwi Koła Łowieckiego Dąbrowa w Dąbrowie Górniczej postanowili w porozumieniu z MOPS-em sprawić niespodziankę dwóm osobom, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej, wręczając im prezenty o wartości 500 zł. Z kolei Koło Łowieckie Bór Dąbrowa Górnicza wsparło kwotą 1,5 tys. zł dąbrowski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

Dwóch mężczyzn w mundurach myśliwskich i kobieta przy choince, przed nimi paczki z prezentami.

Przedstawicieli Koła Łowieckiego z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

„Myśliwska paczka” to akcja charytatywna organizowana przez myśliwych zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim, prowadzona na rzecz lokalnych społeczności i placówek opiekuńczo – wychowawczych. W Zagłębiu Dąbrowskim zaangażowanych w nią było kilkanaście kół łowieckich. W sumie myśliwi Rejonu Zagłębiowskiego przekazali na dobroczynne cele 12,3 tys. zł. Ufundowali czeka na 6,5 tys. zł na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. Kwota ta ma być przeznaczona na zakup sprzętu elektronicznego, w tym m.in. tabletów dla wychowanków, które służyć będą podczas nauki zdalnej. Wsparli również Caritas w Sosnowcu i Jaworznie, Dom Pomocy Społecznej w Baćkowicach, a także fundację Betlejem im. Księdza Mirosława Toszy.