Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Hybrydy o efekcie naturalnych paznokci - jak uzyskać taki efekt?

Być może słyszałaś o makijażu, który upiększa, ale prawie go nie widać? Chodzi o „make-up no make-up”. Lakiery hybrydowe pozwalają stworzyć jego odpowiednik w postaci manikiuru. Na pierwszy rzut oka paznokcie będą się wydawały sauté. Jednak tak naprawdę ten rodzaj stylizacji poprawia i wydobywa to, co podarowała Ci natura. Jak go wykonać?

Komu spodoba się manicure hybrydowy, który dla postronnego obserwatora będzie wyglądał jak naturalne paznokcie? Przede wszystkim polubią go minimalistki. To stylizacja niezwykle prosta do wykonania. Na dodatek jest bardzo uniwersalna i pasuje wprost do wszystkiego. Nie trzeba też wydawać pieniędzy na wiele dodatkowych produktów. Delikatna estetyka będzie odpowiadała również kobietom, którym w pracy narzucono konkretny dress code. W takim przypadku wszelkie kolorowe stylizacje, wzorki i efekty mogą nie być mile widziane. Będzie ona pasowała także posiadaczkom delikatnych paznokci, które nie przepadają wprawdzie za kolorowymi lakierami, ale mają problem ze wzrostem i łamliwością. „Manicure no manicure” sprawia, że płytka wygląda jakby była mocna z natury i tylko od niechcenia muśnięto ją odżywką lub wykonano na niej manikiur japoński. 

Baza w wersji naturalnej

Co jest potrzebne do zrobienia „naturalnych” paznokci hybrydowych? W podstawowej wersji wystarczą półtransparentna baza i top do hybryd, np. Solid Base i Top No Wipe. I oczywiście podstawowe akcesoria, czyli lampa UV/LED, cleaner, radełko lub patyczek do odsuwania skórek, pilnik oraz bloczek polerski. Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie, przygotuj również specjalną formę. Starannie usuń skórki, spiłuj paznokcie w kształt najbliższy naturze, czyli owalny lub lekki migdał. Zrezygnuj z fantazyjnych szpiców lub kwadratów. Następnie zmatuj płytkę i przemyj ją cleanerem.

By podkreślić naturalny odcień paznokcia, wybierz bazę Solid Base Light Pink Cosmetics Zone. Ma ona delikatnie różowe zabarwienie, ale jest transparentna. Za jej pomocą można przedłużyć płytkę nawet do 6 mm. W tej wersji manikiuru postaw jednak na paznokcie średniej długości. Jeśli chcesz je trochę przedłużyć, pamiętaj by utwardzić każdą z dwóch lub trzech warstw wystarczająco długo. W lampie UV czas ten powinien wynosić 120-180 sekund, a w lampie LED ok. 60-90 sekund. Jeśli zrezygnujesz z zabiegu wydłużania, czas utrwalania bazy wyniesie kolejno 120 sekund i 60-90 sekund.

W przypadku „manicure no manicure” nie musisz aplikować na paznokcie kolorowego lakieru hybrydowego. Możesz pokusić się o jasny, delikatny odcień nude. Jednak to właśnie efekt przezroczystości, który uzyskasz dzięki samej bazie, będzie idealny do tej stylizacji. By utrwalić ją i ochronić przed zarysowaniami, wybierz mocny top do hybryd od Cosmetics Zone. Rozważ produkt z opcją „no wipe”, na której nie pojawia się warstwa dyspersyjna po utrwaleniu w lampie. Nie trzeba go więc przemywać cleanerem. To top do hybrydy, którego cena jest trochę wyższa niż w przypadku klasycznego produktu. Cieszy się on jednak dużą popularnością, ze względu na wygodę użytkowania. Pamiętaj, by aplikować go cienkimi warstwami i utwardzać w lampie UV przez 2 minuty i LED przez 30 sekund.

To wszystko! Możesz cieszyć się długimi i naturalnie wyglądającymi paznokciami nawet przez trzy tygodnie. Nieprędko będziesz musiała zmienić tę hybrydę, ponieważ nielubiany odrost będzie prawie niewidoczny. To dodatkowy atut tej prostej w wykonaniu stylizacji, do której potrzebne są jedynie półprzezroczysta baza i top na lakier hybrydowy.