Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Zderzenie ze zwierzęciem na drodze jest niebezpieczna tak dla kierowcy jak i pasażerów. Należy zwracać uwagę na pobocze - mogą się tam znajdować zwierzęta. Widząc zwierzę na drodze należy zwolnić, użyć klaksonu. Nigdy nie należy włączać długich świateł. Nie powinniśmy lekceważyć odblasków, jeśli widzimy je w pobliżu drogi, mogą być to reflektory pojazdu odbijające się w oczach zwierząt. Gdy zobaczymy na drodze pojedyncze zwierze należy zachować ostrożność - za nimi mogą podążać inne zwierzęta.

Kolizja ze zwierzęciem na drodze jest niebezpieczna tak dla kierowcy jak i pasażerów. Należy zwracać uwagę na pobocze - mogą się tam znajdować zwierzęta. Widząc zwierzę na drodze należy zwolnić, użyć klaksonu. Nigdy nie należy włączać długich świateł. Nie powinniśmy lekceważyć odblasków, jeśli widzimy je w pobliżu drogi, mogą być to reflektory pojazdu odbijające się w oczach zwierząt. Gdy zobaczymy na drodze pojedyncze zwierze należy zachować ostrożność - za nimi mogą podążać inne zwierzęta.

Wypadek z udziałem zwierząt! - należy zachować spokój, zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne, zabezpieczyć miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Natychamiast należy zadzownić pod numer alarmowy 112 celem sprowadzenia leśniczego lub weterynarza. NIe zabieramy zwierzęcia do samochodu! Nie dotykamy rannego zwierzęcia, czekamy na pomoc!

Takie porady słyszą od policjantów ruchu drogowego kierowcy poruszający się po drogach naszego miasta, szczególnie na przebiegających przez Dąbrowę Górniczą Drogach Krajowych nr 1 i 94, gdzie odnotowano zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt takich jak : sarny, dziki, a nawet łosie. Kierujący za pomocą strony internetowej :  zwolnij.wwf.pl/ mają możliwość zaznaczyć miejsce wypadku i wypełnić stosowną ankietę.