Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Zdaniem ekspertów jedyną skuteczną ochroną przed ciężkim przebiegiem choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 jest zaszczepienie się. Taką możliwość po raz kolejny będą mieli klienci Centrum Handlowego Pogoria w ramach ogólnopolskiej akcji „Ostatnia Prosta #SzczepimySię”. Tym razem Mobilna Jednostka Szczepiąca będzie przyjmować chętnych w piątki i soboty, począwszy od dziś (tj. 10 września), w godzinach od 9:00 do 18:00.

Podczas sierpniowej edycji akcji w CH Pogoria z możliwości zaszczepienia się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson skorzystało 308 osób. – To był bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę panującą aurę oraz okres urlopowy. Niestety z danych udostępnianych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że od września dynamika nowych zachorować nabiera rozpędu. Dlatego zachęcamy mieszkańców Dąbrowy Górniczej oraz okolic do bezpłatnego zaszczepiania się w naszej galerii. Wspólnie przyczyńmy się do tego, aby lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, nie musieli zmagać się z dylematem, komu pomóc w pierwszej kolejności, tak jak to miało miejsce przy poprzednich falach epidemii – apeluje Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

We wrześniowe piątki i soboty Mobilna Jednostka Szczepiąca w CH Pogoria zlokalizowana będzie w strefie coworkingowej, w sąsiedztwie salonu marki sportowej 4F. Z możliwości bezpłatnego szczepienia będzie mogła skorzystać każda osoba dorosła. Na szczepienie nie trzeba się wcześniej rejestrować. Po prostu wystarczy przyjść do punktu, wypełnić obowiązkowy formularz, przejść kwalifikację do szczepienia, a następnie poddać się szczepieniu. W CH Pogoria aplikowana będzie jednodawkowa szczepionka Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami każda zaszczepiona osoba będzie musiała pozostać w punkcie szczepień przez 15 minut po aplikacji. Akcja „Ostatnia Prosta #SzczepimySię” organizowana jest po raz kolejny we współpracy z partnerem strategicznym galerii – Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

To nie jedyne działanie podejmowanie przez CH Pogoria w kontekście walki z koronawirusem. – Od marca zeszłego roku wdrażamy i usprawniamy procesy, które pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim klientom przebywającym na terenie naszej galerii. Zmiany wprowadzone w centrum to m.in. zintensyfikowana praca serwisów sprzątających, regularne ozonowanie toalet, kompleksowa wentylacja galerii, dozowniki z płynem do dezynfekcji przy każdym wejściu oraz w toaletach, a także przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz utrzymanie bezpiecznego dystansu między osobami – podkreśla Ewelina Nowak-Olszowiec.