Jakie akcesoria, dodatkowe wyposażenie do stołu zabiegowego warto kupić?

Meble medyczne to szeroka oferta produktów, dzięki którym możliwe jest kompleksowe, funkcjonalne oraz estetyczne wyposażenie placówek związanych głównie z ochroną zdrowia. Spośród nich bardzo często wybierane są stoły zabiegowe. Co warto wiedzieć o ich zakupie? Na jakie dodatkowe wyposażenie do nich zwrócić uwagę?

Czym są stoły zabiegowe? Gdzie się przydają?

Stoły zabiegowe to meble medyczne, które pozwalają na komfortowe wykonanie czynności związanych z drobnymi zabiegami. Zazwyczaj składają się z kilku segmentów i posiadają możliwość regulowania nachylenia, przez co mogą zostać szybko i łatwo przekształcone w fotel, na którym pacjent może przebywać w pozycji półleżącej lub siedzącej.

Stoły zabiegowe, do badań, które znajdziesz w ofercie www.innow.pl, doskonale sprawdzą się jako wyposażenie placówek medycznych, czyli: szpitali, przychodni, gabinetów zabiegowych oraz lekarskich, a także w miejscach prowadzenia rehabilitacji oraz fizjoterapii. Zastosowane mogą być także w stacjach dializ oraz domach opieki. Warto podkreślić, że te meble medyczne wykorzystuje się nie tylko w punktach ochrony zdrowia, ale i w gabinetach kosmetycznych oraz masażu, studiach tatuażu, SPA oraz uzdrowiskach.

Jakie akcesoria do stołu zabiegowego mogą być przydatne?

Stoły zabiegowe same w sobie stanowią bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wszelkiego rodzaju zabiegi, badania oraz czynności pielęgnacyjne przeprowadzane są w komfortowych warunkach, zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne jest także dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu meble te mogą być jeszcze bardziej praktyczne. Wśród nich bardzo często wybierane jest podparcie pod rękę, przedramię lub całą kończynę. Warto wybrać model wielopozycyjny, który pozwala na ustawienie tej części ciała pacjenta w wielu konfiguracjach. Sprzedawane są one pojedynczo, jak i w zestawach po dwie sztuki. W leczeniu pediatrycznym zastosowanie mają także żelowe podpórki, które zwiększają komfort małego pacjenta podczas czynności medycznych. Podobnym rozwiązaniem jest specjalistyczna patera pod ramię. Przydatne, zwłaszcza w gabinetach ginekologicznych, są poparcie pod udo oraz strzemiona, które pozwalają na utrzymanie nóg pacjenta w pozycji umożliwiającej przeprowadzenie badania czy zabiegu. W kwestii utrzymania głowy w dogodnym ułożeniu przydatne bywają podpórka żelowa oraz podgłówki, najlepiej regulowane. W niektórych przypadkach konieczne bywa wyposażanie stołu zabiegowego w pasy, które pozwalają na utrzymanie ciała pacjenta w określonej pozycji. Na rynku oferowane są modele na nadgarstki, korpus oraz kostki. Wieszak do kroplówki, barierki boczne oraz ramka ekranu anestezjologicznego to kolejne z często wybieranych profesjonalnych akcesoriów do stołu zabiegowego.

Co jeszcze warto wiedzieć o zakupie stołu zabiegowego?

Wybór odpowiedniego stołu zabiegowego nie jest prostą sprawą. Oprócz doboru właściwego wyposażenia dodatkowego, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na zakres regulacji stołu, tak aby w jak największym stopniu można było go dopasować do potrzeb pacjenta oraz personelu. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są bardzo wygodne w użyciu modele elektryczne. Istotne jest także kupno mebla, który pokryty będzie tapicerką przeznaczoną do zastosowania medycznego, co oznacza, że będzie ona odporna na silne środki chemiczne, w tym służące do dezynfekcji, na promieniowanie oraz działanie wszelkiego rodzaju cieczy. Musi być także trwała. Ostatnim z aspektów, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru stołu zabiegowego, są zamontowane kółka, najlepiej z indywidualną blokadą, dzięki którym transport mebla wraz z pacjentem będzie łatwiejszy i szybszy.