Jakie akcesoria, dodatkowe wyposażenie do stołu zabiegowego warto kupić?

Meble medyczne to szeroka oferta produktów, dzięki którym możliwe jest kompleksowe, funkcjonalne oraz estetyczne wyposażenie placówek związanych głównie z ochroną zdrowia. Spośród nich bardzo często wybierane są stoły zabiegowe. Co warto wiedzieć o ich zakupie? Na jakie dodatkowe wyposażenie do nich zwrócić uwagę?
Czym są stoły zabiegowe? Gdzie się przydają?
Stoły zabiegowe to meble medyczne, które pozwalają na komfortowe wykonanie czynności związanych z drobnymi zabiegami. Zazwyczaj składają się z kilku segmentów i posiadają możliwość regulowania nachylenia, przez co mogą zostać szybko i łatwo przekształcone w fotel, na którym pacjent może przebywać w pozycji półleżącej lub siedzącej.
Stoły zabiegowe, do badań, które znajdziesz w ofercie www.innow.pl, doskonale sprawdzą się jako wyposażenie placówek medycznych , czyli: szpitali, przychodni, gabinetów zabiegowych oraz lekarskich, a także w miejscach prowadzenia rehabilitacji oraz fizjoterapii. Zastosowane mogą być także w stacjach dializ oraz domach opieki. Warto podkreślić, że te meble medyczne wykorzystuje się nie tylko w punktach ochrony zdrowia, ale i w gabinetach kosmetycznych oraz masażu, studiach tatuażu, SPA oraz uzdrowiskach.
Jakie akcesoria do stołu zabiegowego mogą być przydatne?
Stoły zabiegowe same w sobie stanowią bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wszelkiego rodzaju zabiegi, badania oraz czynności pielęgnacyjne przeprowadzane są w komfortowych warunkach, zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne jest także dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu meble te mogą być jeszcze bardziej praktyczne. Wśród nich bardzo często wybierane jest podparcie pod rękę , przedramię lub całą kończynę. Warto wybrać model wielopozycyjny, który pozwala na ustawienie tej części ciała pacjenta w wielu konfiguracjach. Sprzedawane są one pojedynczo, jak i w zestawach po dwie sztuki. W leczeniu pediatrycznym zastosowanie mają także żelowe podpórki, które zwiększają komfort małego pacjenta podczas czynności medycznych. Podobnym rozwiązaniem jest specjalistyczna patera pod ramię. Przydatne, zwłaszcza w gabinetach ginekologicznych, są poparcie pod udo oraz strzemiona , które pozwalają na utrzymanie nóg pacjenta w pozycji umożliwiającej przeprowadzenie badania czy zabiegu. W kwestii utrzymania głowy w dogodnym ułożeniu przydatne bywają podpórka żelowa oraz podgłówki, najlepiej regulowane. W niektórych przypadkach konieczne bywa wyposażanie stołu zabiegowego w pasy , które pozwalają na utrzymanie ciała pacjenta w określonej pozycji. Na rynku oferowane są modele na nadgarstki, korpus oraz kostki. Wieszak do kroplówki, barierki boczne oraz ramka ekranu anestezjologicznego to kolejne z często wybieranych profesjonalnych akcesoriów do stołu zabiegowego.
Co jeszcze warto wiedzieć o zakupie stołu zabiegowego?
Wybór odpowiedniego stołu zabiegowego nie jest prostą sprawą. Oprócz doboru właściwego wyposażenia dodatkowego, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na zakres regulacji stołu , tak aby w jak największym stopniu można było go dopasować do potrzeb pacjenta oraz personelu. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są bardzo wygodne w użyciu modele elektryczne. Istotne jest także kupno mebla, który pokryty będzie tapicerką przeznaczoną do zastosowania medycznego , co oznacza, że będzie ona odporna na silne środki chemiczne, w tym służące do dezynfekcji, na promieniowanie oraz działanie wszelkiego rodzaju cieczy. Musi być także trwała. Ostatnim z aspektów, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru stołu zabiegowego, są zamontowane kółka, najlepiej z indywidualną blokadą , dzięki którym transport mebla wraz z pacjentem będzie łatwiejszy i szybszy.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski