Gdzie kupić antyki na Śląsku? Lista śląskich sklepów z zabytkowymi meblami

Jeśli uwielbiasz stare meble lub chcesz odnowić sprzęty, które znalazłeś gdzieś na strychu, z pewnością jesteś częstym klientem różnego rodzaju sklepów z antykami. Tego typu miejsc jest na Śląsku sporo i warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania w sieci, żeby wybrać najlepsze miejsce na zakupy.

Antique Beauty

Wiele sklepów ze starymi meblami proponuje szeroki asortyment sprzedażowy, ale także inne usługi. Różnego rodzaju antyki w Katowicach sprzedaje i odnawia Antiquebeauty.eu, sklep, w którym możesz kupić zabytkowe meble zarówno online, jak i stacjonarnie. Znajdziesz tutaj duży wybór antyków z różnych epok, od pięknych, drewnianych stołów czy komód z początku XX wieku, po dużo starsze egzemplarze, z XVIII czy XIX wieku. Sklep mieści się w Katowicach, na ulicy Bocheńskiego 64. To również idealne miejsce, jeśli chcesz poddać swój antyk renowacji.

Antyki Koneser

Jeśli będziesz przejeżdżał przez Chorzów, warto wstąpić do sklepu Koneser, który oferuje ogromny wybór różnych przedmiotów, od mebli po oświetlenie czy dekoracje, a także rzeczy do ogrodu. Firma specjalizuje się zwłaszcza w sprzedaży antycznych foteli, komód, czy sekreter. W sklepie możemy znaleźć różny zakres cenowy, a odwiedzając placówkę online, będziemy także mieli możliwość skorzystania ze specjalnych okazji (kupna antycznych egzemplarzy w bardzo dobrych cenach). Zakupy możemy robić zarówno przez Internet, jak i na miejscu, w Chorzowie, na ulicy Floriańskiej.

Starocie

Starocie to sklep z antykami w Gliwicach, który nie posiada swojego miejsca online. Można jednak zaopatrzyć się w piękne meble na miejscu, na ulicy Grodowej 1A. To urocza, niewielka placówka, w której można znaleźć prawdziwe perełki. Ten luźny klimat sprawia, że antyki możemy kupić w zróżnicowanych cenach, a wśród artefaktów z różnych epok znajdziemy ciekawe okazje i często kupimy piękną rzecz za niewielką opłatą.

Meble Stylowe i Antyczne

W Dąbrowie Górniczej znajduje się gustowny sklep a antykami, który prezentuje klientom meble sprowadzane głównie z Francji, choć oczywiście nie tylko. Wiele antyków wykonanych jest z drewna dębowego, co sprawia, że są one w doskonałym stanie. Sklep ma swoją siedzibę na ulicy Oddziału AK Ordona 171 i jest dostępny od poniedziałku do niedzieli. Jest również możliwość zakupu antyków online.

Antyki P. I S. Chmielewscy s.c.

Działająca w Katowicach firma należąca do państwa Chmielewskich, jest obecna na rynku od 1986 roku. Znajdziesz tutaj wiele rozmaitych antyków, a także dzieł sztuki z różnych epok. Właściciele sklepu to historycy sztuki i biegli sądowi. Można tutaj kupić zarówno meble z XX wieku, jak i dużo starsze egzemplarze, właściciele specjalizują się jednak głównie w sztuce.

Skup Antyki-Starocie

Antyki-Starocie to malutki sklep w Sosnowcu, który nie posiada swojej strony online. Oferuje klientom różnego rodzaju meble, a także dekoracje, zwłaszcza elementy szklane, czy też stare lampy, radia, zegarki, i inne drobne przedmioty. W sklepie można sprzedać swoje własne stare rzeczy, łącznie z pocztówkami czy strojami ludowymi. Jak piszą w sieci klienci, sklep jest prowadzony przez bardzo miłych właścicieli, co nadaje mu domowego charakteru i artystycznego ducha.