Drukuj

3–21 GRUDNIA

Pałac Kultury Zagłębia i placówki PKZ

MIKOŁAJKI Z PKZ

Już słychać dzwonki sań! Święty Mikołaj obrał kurs na Dąbrowę Górniczą, a dokładnie na Pałac Kultury Zagłębia oraz jego placówki. Spektakle dla dzieci, widowisko akrobatyczno-taneczne, warsztaty, animacje, seanse filmowe oraz spotkania z przemiłym brodaczem – to wszystko od 3 do 21 grudnia!

Imieniny Mikołaja rozpoczniemy 3 grudnia o 18:00 na głównej scenie PKZ, gdzie odbędzie się widowisko akrobatyczno-taneczne „W Krainie Baśni” w wykonaniu tancerek Studia Activo, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój, wykonując zapierające dech akrobacje i figury taneczne.

Dzień później, 4 grudnia o 10:30, na scenie Domu Kultury Ząbkowice wystąpią aktorzy Agencji Artystycznej theART w mikołajkowej odsłonie cyklu Niedzielne Poranki Teatralne ze sztuką „Halo! Halo! Mikołaju!”, po której młodzi miłośnicy teatru będą mogli spotkać się z tytułowym Mikołajem.

5 grudnia o 16:30 w Klubie Osiedlowym Helikon, a następnie o 18:00 w Klubie Osiedlowym Zodiak odbędzie się spektakl dla dzieci „Przygody Franka Bałwanka” połączony ze spotkaniem z Mikołajem. 5 grudnia o 17:30 w Klubie Osiedlowym Unikat, oprócz spotkania z brodaczem, odbędą się liczne zabawy i animacje dla dzieci w ramach „Odjazdowych Mikołajek”.

6 grudnia monumentalny gmach Pałacu Kultury Zagłębia zamieni się w miasteczko elfów, gdzie od 15:00 rozpoczną się warsztaty i animacje dla dzieci, które towarzyszyć będą odwiedzinom Świętego Mikołaja. Gdy już wszystkie dzieciaki otrzymają prezenty i zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie, będą miały okazję wziąć udział w spektaklu „Zimowa Przygoda” w wykonaniu Teatru Rabcio z Rabki Zdroju (6.12, g. 18:00) oraz obejrzeć wystawę kartek świątecznych „Wesołych Świąt!” przygotowaną przez uczestników i instruktorów naszych zajęć oraz Galerię Sztuki. Ekspozycję potrwa do 27 stycznia, wstęp bezpłatny.

W świąteczno-mikołajkowym rozkładzie jazdy znajdą się również: warsztaty zdobienia szklanych bombek (Świetlica w Strzemieszycach Małych, 8.12, g. 16:00 i 17:30), spektakl dla dzieci „Rudolf i zaginione prezenty” (Klub Osiedlowy Krąg, g. 17:00), seans filmu familijnego „Świąteczna niespodzianka” (Kino Kadr, 10–11.12, g. 15:00) oraz seans „Świąteczny cud” (Kino Kadr, 16–21.12, g. 17:00).

7 GRUDNIA
Główna scena PKZ, g. 19:00
MARCIN PATER TRIO – KONCERT CYKLU SCENA/ANECS

7 grudnia o 19:00 odbędzie się ostatni w tym roku jazzowy koncert cyklu Scena/anecS, a to oznacza, że publiczność zasiądzie na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wraz z zespołem Marcin Pater Trio!

Jazz na stałe przyjął się w zapleczu scenicznym Pałacu Kultury Zagłębia, a cykl Scena/anecS zyskał stałą publiczność. Tegoroczny sezon zakończy się niezwykłym koncertem w wykonaniu grupy Marcin Pater Trio. Ich muzyka to przede wszystkim autorska twórczość lidera zespołu, który czerpie inspiracje z muzyki jazzowej, jazz-rockowej i fusion. To zestawienie wibrafonu z gitarą basową i akustycznym kontrabasem przy akompaniamencie zestawu perkusyjnego nadaje im nietuzinkowego brzmienia. Trio było nagradzane m.in. na festiwalu Jazz nad Odrą, Jazz Juniors Festival, RCK Pro Jazz Festival i Sibiu Jazz Contest. Grupa ma na swoim koncie także 12-koncertową trasę po Chinach, gdzie występowała w renomowanych salach koncertowych i podczas cenionych festiwalów muzyki jazzowej.

16 GRUDNIA
Piwnica Teatralna PKZ, g. 19:00
HELA – KONCERT CYKLU PIWNICA

Grudniowa odsłona cyklu młodej muzyki alternatywnej PIWNICA odbędzie się 16 grudnia o 19:00. Na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zagra nadzieja polskiej sceny pop – Hela! Będzie to ostatni koncert cyklu w 2022 roku.

Dla większości z nas zimowe zejście do piwnicy oznacza wycieczkę po ciepłe ubrania lub przetwory. Dla publiczności cyklu PIWNICA oznacza to znakomicie spędzony czas z muzyką na żywo! Hela, czyli songwriterka wokalistka i gitarzystka tworząca w gatunkach indie-pop i folk-pop, zadebiutowała 2 lata temu utworem „Jedną nogą”, którym skradła sobie serca słuchaczy w całym kraju. W 2021 pod szyldem FONOBO Label artystka wydała EP „Na swój kształt”, który łączy folkowe inspiracje z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem. Utwory z tego albumu z pewnością usłyszą widzowie PIWNICY w grudniowy wieczór! Ten koncert może być znakomitym sposobem na wyciszenie się w okresie przedświątecznej gorączki.