Drukuj

Już 27 maja na ul. 3 maja odbędzie się wyjątkowe wydarzenie! #3MAJ SIĘ MODNIE I SMACZNIE to bitwa na smaki, pokaz mody i mnóstwo atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta. Zapowiada się smaczna i modna sobota! Startujemy o godz. 10:00.

Wydarzenie rozpocznie się Dąbrowską Bitwą na Smaki, czyli pojedynkiem dwóch drużyn znanych dąbrowskich kucharzy: Macieja Regulskiego – zwycięzcy 10. edycji programu „Masterchef” i Rafała Śledzia – znanego z programu „Kanapowcy” i „Googlebox”. W rundzie pierwszej bitwy Maciek i Rafał przygotują danie z wieprzowiny, w rundzie drugiej danie z kiełbasy, a w trzeciej danie z warzyw i deser. Jury zdecyduje, kto wygrał, a zwycięzca otrzyma tytuł dąbrowskiego mistrza grilla i puchar prezydenta.

Na koniec każdy uczestnik będzie mógł spróbować zalewajki przygotowanej przez uczniów z Zespołu Uczniów Ekonomicznych pod czujnym okiem Maćka Regulskiego i Rafała Śledzia.

W programie wydarzenia nie zabraknie też m.in.

  • warsztatów ogrodniczych – uczestnicy obsadzą klomby i donice na ulicy 3 Maja;
  • warsztatów zdrowotnych, podczas których wspólnie przygotujemy zdrowe izotoniki;
  • bezpłatnych porad kosmetycznych i fryzjerskich;
  • warsztatów i porad technicznych; jak wymienić koło w samochodzie? jak zrobić meble z palet? jak dać drugie życie zużytym przedmiotom?
  • atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, malowanie kredą, rysowanie;
  • ścianki do robienia zdjęć.

O godz. 13:00 rozpocznie się Dąbrowski Pokaz Mody: kolekcja wiosna-lato przygotowana przez Małgorzatę Skutnik oraz uczniów kierunku Technik Przemysłu Mody CKZiU. Swoje kolekcje pokażą również właściciele butików odzieżowych ze Śródmieścia, opowiedzą o swoich biznesach, a uczestnicy i widzowie dostaną specjalne oferty rabatowe.