Dąbrowscy policjanci wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym w ramach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące corocznym obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością.

Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące obchodom Dnia Godności. Wczoraj dąbrowscy policjanci włączyli się w obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej. Dla uczestników przedsięwzięcia przygotowano wiele atrakcji. Pokazy, prezentacje artystyczne, spartakiada wszystko po to, aby zwrócić szczególną uwagę na godność osób niepełnosprawnych. Podczas wydarzenia nie zabrakło dąbrowskich policjantów, którzy chętnie odpowiadali na pytania uczestników. Każdy mógł poczuć się jak policjant, wsiadając do radiowozu, czy też przymierzając elementy policyjnego wyposażenia.

Uczestnicy nie kryli swojej radości i sympatii, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć z mundurowymi. Dąbrowski policjant rozmawiał także z uczestnikami spotkania, zarówno tymi młodszymi, jak i starszymi na temat „Hejt w tym mowa nienawiści” oraz praw człowieka i godności, jaką ma każda osoba, bez względu na wiek, płeć, czy też stopień sprawności.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, to ukłon nie tylko w kierunku osób niepełnosprawnych, ale także tych, którzy na co dzień z nimi pracują – nauczycieli i pedagogów. Większość z nich podkreśla, że kocha swoją pracę, a najwspanialszym uczuciem jest zobaczenie uśmiechu na twarzy swojego podopiecznego.