Piątek 12.01
Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć
Dom Kultury Ząbkowice godz. 17.30
W trakcie koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych Domu Kultury Ząbkowice.
Koncert finałowy II zbiórki charytatywnej dla zwierząt
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.30
Podczas wydarzenia wystąpią: Eliza Wietrzyńska, Filip Robak i Nikolas Mańka. Zamiast biletu, prosimy o przyniesienie psiej lub kociej karmy, którą wolontariusze przekażą potrzebującym zwierzakom.
Spotkanie muzyczne Śpiewogranie
Villa Moda godz. 19.00
Spotkanie jest otwarte, dostępne dla każdego, nie oczekujemy niczego poza chęcią uczestnictwa, czerpania przyjemności ze spotkania w gronie muzykujących amatorów i włączenia się w muzyczne śpiewogrania jeśli tylko masz na to ochotę. Instrumenty, śpiewniki i wszelkie przeszkadzajki zawsze mile widziane. Zazwyczaj gramy utwory związane z piosenką turystyczną, poetycką, liryczną z nurtu folk. Piosenki znane i śpiewane w schroniskach, na szlakach i festiwalach turystycznych. Każdy może zagrać, jeśli masz ochotę zaprezentować swoje utwory, daj nam wcześniej znać. Postaramy się zorganizować chwilę na występ.
Sobota 13.01
Soyka Kwartet – koncert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Podczas koncertu usłyszymy piosenki z ostatniego albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Alle gro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Bilety: unikultura.pl
Niedziela 14.01
Niedzielne Poranki Teatralne – Detektyw Kot
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.30
Detektyw Kot to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o „Kocie w butach”. Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci czekają ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu – ukazuje jego wpływ na przyrodę.
Bilety: bilety.palac.art
Sławek Uniatowski – Wielki Błękit
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Trasa koncertowa „Wielki Błękit” zapowiadająca nowy album Sławka Uniatowskiego WIELKI BŁĘKIT to koleiny rozdział, inny niż debiutanckie „Metamorphosis”. Na albumie znajdą się ballady nagrane w duchu lat 70 i 80, ale także utwory dynamiczne.
Na charakter albumu wpływ mieli najwybitniejsi producenci, zespoły muzyczne i muzycy tacy jak Quincy Jones, David Foster, Sting, Stevie Wonder, Simply Red, Sade, John Mayer, ale także Wojciech Karolak, Zbigniew Wodecki czy Skaldowie.
Kino KADR
Akademia Pana Kleksa
12.01 – 17.01 godz. 17.00
Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.
Ferrari
12.01 – 17.01 godz. 19.15
Rok 1957. Włoski kierowca i przedsiębiorca Enzo Ferrari zmaga się z problemami finansowymi oraz rodzinnymi, przygotowując jednocześnie do wyścigu Mille Miglia.
Wandea. Zwycięstwo albo śmierć
13.01 – 14.01 godz. 14.30
Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja. Trzy wielkie hasła rewolucji; wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi dość. Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa… Wizerunek ten do dziś stanowi symbol i słusznie otaczany jest szacunkiem przez francuskie środowiska katolickie i tradycyjne.