Policja Dąbrowa Górnicza uczy dzieci ekologii w przedszkolu nr 9
Dzieci z Przedszkola nr 9 w Dąbrowie Górniczej miały okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o pracy policjantów, ale również wziąć udział w ekologicznym konkursie Eko-Policja. Spotkanie z funkcjonariuszami było pełne inspiracji i nauki poprzez zabawę.
  1. Policjanci z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej odwiedzili przedszkolaków.
  2. Dzieci wzięły udział w konkursie ekologicznym, tworząc prace z materiałów wtórnych.
  3. Nagrody i dyplomy wręczyli honorowi goście wraz z dyrektorem przedszkola.
  4. Specjalnym gościem, który wzbudził największe emocje, był policyjny pies Sznupek.

Podczas niecodziennego spotkania w Przedszkolu nr 9, mundurowi mieli okazję pokazać dzieciom, że praca policjanta to nie tylko wyzwania, ale także duża odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Przedszkolaki, z pomocą rodziców, przygotowały projekty, które zaimponowały zarówno edukacyjnym przekazem, jak i kreatywnością. Wykorzystanie surowców wtórnych do tworzenia prac podkreśliło znaczenie recyklingu i dbałości o naturę.

Wśród przybyłych gości znaleźli się również Pani Dyrektor Aleksandra Downar-Liwocz oraz organizatorki konkursu - Pani Aneta Hryniewiecka i Pani Dorota Ochenduszko. Wszyscy oni mieli okazję podziwiać występ grupy Motyle, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Największą atrakcją dla małych uczestników okazała się jednak wizyta Sznupeka, policjanta na czterech łapach, który szybko stał się ulubieńcem dzieci.

Spotkanie to było doskonałą okazją do tego, by na własne oczy zobaczyć, jak można połączyć naukę z dobrą zabawą, a także jak ważna w codziennym życiu jest odpowiedzialność ekologiczna. Policjanci, przez swój aktywny udział, pokazali, że służba publiczna może iść w parze z edukacją najmłodszych, kształtując świadomość ekologiczną przyszłych pokoleń.


Opierając się na: Policja Dąbrowa Górnicza