Ile kosztuje profesjonalny fotel podologiczny?

Zabiegi podologiczne wykonywane w profesjonalnym gabinecie wymagają odpowiedniego zaplecza. Jednym z najważniejszych sprzętów jest oczywiście fotel. Sprawdź, ile trzeba zainwestować w funkcjonalny fotel podologiczny i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu mebla.

Czym fotel podologiczny różni się od zwykłego fotela?

Fotele podologiczne zostały zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć komfort nie tylko pacjenta, ale też specjalisty wykonującego badanie lub zabieg. Długotrwała praca w schylonej pozycji ciała z pewnością takiego komfortu nie zapewnia, dlatego fotel podologiczny posiada kilkuwymiarową regulację. Ustawić można nie tylko jego wysokość, ale też poszczególne elementy: zagłówek, oparcie, a także podnóżki. Obrót fotela o 90 stopni w obu kierunkach pozwala na optymalne dostosowanie go do zabiegu.

Profesjonalne fotele podologiczne mogą też być wyposażone w funkcję SPA, czyli specjalny brodzik. Niektóre modele dysponują też funkcją masażu.

Tego typu fotele sprawdzają się zarówno w pracy lekarza przyjmującego w gabinecie podologicznym, jak i w salonie kosmetycznym świadczącym usługi pedicure. Dostępne w wielu kolorach i formach, idealnie wpisują się w higieniczną, a przy tym estetyczną i stylową przestrzeń takich gabinetów.

Ile kosztuje fotel podologiczny?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli foteli podologicznych, dostosowanych do potrzeb, ale też zasobności portfela właściciela gabinetu. Na przykład w ofercie dostępnej na tej stronie: https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-pedicure-spa/ najtańsze meble kosztują około 1.500 zł. To oczywiście proste modele, wykonane z wytrzymałych materiałów, zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, wyposażone w prostą regulację opierającą się na mechanizmie hydraulicznym. Nie ma tu wielu dodatkowych funkcji, jednak taki fotel świetnie sprawdzi się na początek oraz w gabinetach, w których zabiegi podologiczne lub SPA stanowią poboczną ofertę.

Wraz z liczbą oraz innowacyjnością dodatkowych rozwiązań, cena fotela podologicznego wzrasta. Wielowymiarowa, elektryczna regulacja, sterowanie pilotem, funkcja SPA i masażu, dodatkowe wzmocnienia, możliwość dostosowania projektu, koloru i innych elementów do potrzeb salonu – wszystko to sprawia, że cena fotela okaże się wyższa. Dostępne są modele w zakresie cenowym 2.000-3.000 zł, a także droższe – w cenie 5.000-9.000 zł. Koszt najbardziej zaawansowanych foteli podologicznych, wykonany z materiałów najwyższej klasy, przekracza 10.000 zł.

Jak dostosować fotel do potrzeb gabinetu i portfela?

Wybierając fotel podologiczny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość. Zaawansowane funkcje nie w każdym gabinecie są potrzebne, a cecha taka jak wytrzymałość i solidność mechanizmów jest konieczna zawsze, jeśli tylko chcemy długo i niezawodnie użytkować kupiony mebel.

Obecnie najchętniej wykorzystywanym materiałem do produkcji foteli podologicznych jest ekoskóra – elegancka i estetyczna, okazuje się łatwa do utrzymania w czystości i wyjątkowo wytrzymała, nawet przy intensywnej eksploatacji.

Podsumowując. Fotele podologiczne dostępne są w różnych wariantach, różnią się ceną i funkcjonalnością. Wybierając konkretny model, warto kierować się przede wszystkim jego jakością oraz dostosowaniem do potrzeb gabinetu.