Ikarusy w Zagłębiu: Bezpłatne przejażdżki po Czeladzi, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu
W nadchodzący weekend mieszkańcy regionu będą mieli wyjątkową okazję przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych lat. Dzięki specjalnej akcji Zarządu Transportu Metropolitalnego, na ulice wyjadą legendarne autobusy marki Ikarus, które niegdyś stanowiły symbol komunikacji miejskiej.

Weekendowa podróż w czasie z Ikarusami na ulicach Zagłębia

W dniach 6 i 7 lipca entuzjaści motoryzacji oraz mieszkańcy Zagłębia będą mieli niepowtarzalną szansę przejechać się zabytkowymi autobusami marki Ikarus. Te kultowe pojazdy, które kiedyś dominowały w transporcie publicznym, ponownie pojawią się na ulicach miast takich jak Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec. Każdego dnia autobusy będą kursować co 75 minut, a przejażdżka nimi będzie całkowicie bezpłatna.

Rozkład jazdy dostępny online

Dla wszystkich zainteresowanych podróżą w przeszłość, Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował rozkład jazdy, który można znaleźć na ich stronie internetowej. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli łatwo zaplanować swoją przejażdżkę i skorzystać z okazji do obejrzenia miasta z niecodziennej perspektywy.

Kultowe Ikarusy na trasach w innych miastach

Akcja związana z przywróceniem na trasy Ikarusów rozpoczęła się już 29 czerwca. Od tego czasu zabytkowe autobusy pojawiły się na ulicach wielu śląskich miast, w tym Katowic i Zabrza. W kolejnych tygodniach lipca mieszkańcy Tychów, Bytomia i Łazisk Górnych również będą mogli skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji i przypomnieć sobie czasy, gdy te pojazdy były codziennością na polskich drogach.

Powrót do przeszłości dla starszych i młodszych

Dla wielu mieszkańców przejażdżka Ikarusem będzie sentymentalną podróżą w przeszłość, przypominającą o czasach młodości i codziennych dojazdach do szkoły czy pracy. Z kolei młodsze pokolenie będzie miało okazję zobaczyć, jak wyglądały autobusy sprzed lat i z jakimi wyzwaniami mierzyli się ich rodzice i dziadkowie podczas codziennych podróży.

Nie przegapcie tej niecodziennej okazji i wybierzcie się na przejażdżkę kultowym Ikarusem! To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o historii transportu publicznego w naszym regionie.


Na podst. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej