Rynek nieruchomości w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza to pod względem powierzchni największe miasto w województwie śląskim. Z jednej strony nie brakuje tu punktów usługowo-handlowych, z drugiej terenów zielonych. Dlaczego warto zamieszkać w Dąbrowie Górniczej i ile trzeba zapłacić na nowe mieszkanie?

Ile kosztują nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej?

Chociaż Dąbrowa Górnicza to największe miasto województwa śląskiego, nie jest jego stolicą. Tę funkcję pełnią Katowice. Dąbrowa Górnicza jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych w województwie, co sprawia, że lokalizacja jest atrakcyjna zwłaszcza pod kątem ryku pracy. Sporą część miasta pokrywają tereny zielone, co dla mieszkańców jest ogromną zaletą. Spokój jest tym, czego w dzisiejszych czasach potrzeba niejednej osobie, a bliskość lasów i jezior z pewnością może go zapewnić.

Ile kosztują nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej? Ceny nieruchomości są uzależnione od metrażu, piętra oraz samej lokalizacji. Ceny za metr kwadratowy na tutejszym rynku pierwotnym kształtują się się w okolicy 5 000 zł. To o wiele mniej niż w Katowicach. Ponieważ przeciętny metraż nieruchomości oferowanych przez deweloperów jest dość duży, za mieszkanie w Dąbrowie Górniczej trzeba zapłacić średnio 320 000 zł. W przypadku mieszkań 4-pokojowych, gdzie powierzchnia sięga ponad 100 m², cena nieruchomości może wynosić nawet 570 000 zł. Niemniej jednak, duża przestrzeń i okolica jest tego warta.

Oferty z rynku pierwotnego

Wiedząc, ile kosztują nowe mieszkania w Dąbrowie Górniczej, warto bliżej przyjrzeć się ofercie. Aktualnie na rynku pierwotnym są dostępne nieruchomości w ramach 3 inwestycji. Dwie z nich mają zostać oddane do użytku w II i w IV kwartale 2021 roku, natomiast jedna jeszcze w tym roku.

Wśród oferowanych nieruchomości, znajdują się 3- i 4- pokojowe. Na tą chwilę na sprzedaż nie ma ani mieszkań mniejszych, ani większych. Ma to jednak związek z niewielkim zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Z racji tego, że ceny mieszkań w Dąbrowie Górniczej są niższe niż w Katowicach, można kupić tu większe mieszkanie w cenie mniejszego. To idealna okazja dla osób, które cenią sobie przestrzeń.

Większość mieszkań oferowanych przez deweloperów w Dąbrowie Górniczej ma powierzchnię powyżej 65 m². Bez problemu można jednak kupić nieruchomoś

o mniejszym metrażu. Najmniejsze mieszkania w ofercie deweloperów to takie o powierzchni od 40 m². Największe nieruchomości na sprzedaż mają z kolei ponad 100 m².

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.