Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Kryminalni z dąbrowskiej komendy zatrzymali czterech sprawców kradzieży. Mężczyźni wynieśli z biura budynku, w którym wynajmowali pokoje sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi im 5 lat więzienia.

Zatrzymani przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu to czterej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 21 i 22 lat. Jak ustalili stróże prawa, mężczyźni zwrócili się do właścicielki budynku znajdującego się przy ul. Pękalskich, by wynająć pokoje. Szybko, bo już niespełna dzień po otrzymaniu kluczy, okazało się, że był to jednak tylko pretekst, żeby mieć dostęp do mieszkania. Pod nieobecność kobiety, wynieśli z biura, które usytuowane było w budynku, warty kilka tysięcy sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wróciły już do właścicielki.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Ich dalszy los leży w rękach sądu, grozi im 5 lat więzienia.

  • W pokoju za biurkiem nieumundurowany policjant kryminalny przesłuchuje siedzącego z boku biurka zatrzymanego.  Zatrzymany ma ręce spięte kajdankami, kajdanki zapięte na ręce trzymane z przodu.
  • Technik kryminalistyki ściąga odciski palców zatrzymanego za pomocą skanera elektronicznego.
  • Dwóch policjantów kryminalnych siedzących za biurkami przesłuchuje zatrzymanego, który siedzi boku biurka.  Zatrzymany ma założone kajdanki na ręce trzymane z przodu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.6 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.29 MB)