Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Zatrzasnąłeś drzwi samochodu? Podpowiadamy co zrobić

Niestety wypadki chodzą po ludziach i dotyczy to również zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz samochodu. Chwila roztargnienia i można zapomnieć, że pozostawiło się je w środku. W nowoczesnym samochodzie naszpikowanym elektroniką po pewnym czasie włączy się automatyczna blokada i wtedy nie będzie możliwości, by otworzyć drzwi od zewnątrz. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić i czy można samodzielnie? Wybicie szyby nie wydaje się dobrym sposobem nie tylko ze względu na systemy antywłamaniowe, ale przede wszystkim spore koszty późniejszej naprawy. Nie zapomnij, ze w takiej sytuacji może pomóc pogotowie ślusarskie.

Samodzielne otwieranie awaryjne drzwi samochodowych - czy można sobie poradzić?

Z otwarciem samochodu w przypadku zatrzaśniętych drzwi poradzisz sobie samodzielnie, jeśli dysponujesz odpowiednim zestawem do awaryjnego otwierania, który pozwoli poradzić sobie z tą pracą w bezinwazyjny sposób. Zatem potrzeba jest specjalna poduszka hydrauliczna, a także klin z tworzywa nierysujący lakieru. Przy pomocy tego drugiego odchyla się drzwi by umieścić pomiędzy nimi poduszkę. Po jej włożeniu należy ją napompować. Dzięki powstałej szczelinie można manewrować prętem lub drutem by skutecznie je otworzyć od środka. Niestety wszelkie manipulacje mogą doprowadzić nie tylko do uszkodzenia uszczelek samochodowych, ale również lakieru samochodowego, a wtedy koszty znacząco wzrosną. Zatem raczej nie opłaca się otwierać awaryjnie samochodu samodzielnie, jeśli nie ma się o tym pojęcia. Zobacz - Domowe sposoby na otworzenie zamka w drzwiach

Profesjonalista pomoże uniknąć dodatkowych kosztów

Awaryjne otwieranie samochodów jeszcze kiedyś opierało się na narzędziach ślusarskich. Dziś ze względu na naszpikowanie elektroniką od tej metody się odchodzi i używa się specjalnego zestawu do awaryjnego otwierania samochodu. Warto zatem, gdy przydarzy Ci się taka sytuacja, byś zadzwonił po pogotowie ślusarskie. Fachowcy poradzą sobie z otwarciem samochodu w kilka minut i to niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie będziesz musiał wybijać szyby i ponosić dużych kosztów jej naprawy lub wymiany.

Awaryjne otwieranie samochodów to usługa bezinwazyjna dzięki której Twój samochód nie będzie narażony na uszkodzenia, a ty szybko powrócisz do swoich zajęć i zapomnisz o tej kuriozalnej wpadce. Ile trzeba zapłacić za taką usługę? Ceny wahają się w granicach od 200 do nawet 600 zł, zatem nie jest to tania usługa, ale awaryjne sytuacje wymagają awaryjnych metod. Warto skorzystać z usług profesjonalistów.